Dodana: 18 maj 2017 10:14

Zmodyfikowana: 18 maj 2017 10:16

Przedstawiciele Wielkiego Księstwa Luksemburga z wizytą u marszałka

W środę, 17 maja 2017 r. Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński spotkał się z Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Wielkiego Księstwa Luksemburga w Rzeczpospolitej Polskiej Conradem Bruchem oraz Konsulem Honorowym Wielkiego Księstwa Luksemburga Adamem Byglewskim.

Ilustracja do artykułu IMG_4173.JPG

W trakcie spotkania Ambasador opowiedział o historii i uwarunkowaniach rozwoju gospodarczego swojego kraju. Wiodącą branżą było hutnictwo. Po kryzysie lat 70-tych miał miejsce dynamiczny rozwój sektora finansowego i bankowego. Od roku 2004 rząd rozpoczął wdrażanie dywersyfikacji gospodarki i specjalizacji w innowacyjnych technologiach informacyjno-komunikacyjnych, logistyce, służbie zdrowia, ekologii...

Jerzy Leszczyński przekazał wiele informacji o Województwie Podlaskim, jego rolniczym charakterze i wynikającymi z tego przesłankami do rozwoju przemysłu, zwłaszcza w zakresie przetwórstwa mlecznego i budowy maszyn rolniczych. Marszałek Województwa Podlaskiego pochwalił się sukcesami studentów i konstruktorów Politechniki Białostockiej nawiązując do zaprezentowanej przez pana Ambasadora ugruntowanej pozycji Wielkiego Księstwa Luksemburga w zakresie rozwoju technologii kosmicznych.

Podczas spotkania wymieniono się doświadczeniami w zakresie współpracy transgranicznej oraz o możliwych przyszłych perspektywach współpracy gospodarczej w zakresie logistyki.

Ambasador Conrad Bruch przyznał, że jest to jego pierwsza wizyta w naszym regionie, ale na pewno nie ostatnia.

(oprac.at)

 

facebook