Dodana: 13 styczeń 2017 08:15

Zmodyfikowana: 13 styczeń 2017 08:15

Po raz kolejny Politechnika Białostocka zagra z WOŚP. Ze wsparciem Zarządu Województwa Podlaskiego

Już 15 stycznia 2017 r. w całej Polsce oraz kilkudziesięciu miejscach na świecie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Białymstoku już po raz piąty działania wolontariuszy będzie wspierać Politechnika Białostocka. Wsparcie - w imieniu swoim i Zarządu Województwa Podlaskiego - zapewnił i wicemarszałek Maciej Żywno. - Zwłaszcza w tym roku Finał Orkiestry wymagał będzie dużego wsparcia naszego regionu - podkreślił marszałek.

Ilustracja do artykułu wosp konferencja-08.jpg

Politechnika Białostocka włączyła się w przygotowania do 25. Finału WOŚP i przekazała sztabowi WOŚP unikatowy - jeżeli chodzi o rozwiązania techniczne i formę - rower. PB Techno Cruzer został zaprojektowany i zbudowany przez absolwenta Politechniki Adama Zdanowicza. Ten designerski rower miejski będzie licytowany na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

- To szalenie pożyteczna, a jednocześnie integrująca wszystkich impreza. Odbywa się raz w roku, jednak jej efekty widzimy przez wszystkie pozostałe dni roku, kiedy nowy sprzęt, nowe urządzenia ratujące życie, wędrują do kolejnych szpitali. W takiej akcji nie może zabraknąć Politechniki Białostockiej!  - mówił prof. Lech Dzienis.

Podobnie jak w zeszłym roku fundacja WOŚP będzie zbierać pieniądze na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. - WOŚP służy nam wszystkim. Bezpośrednio z efektów akcji skorzystają najmłodsi i najstarsi mieszkańcy naszego regionu. To nasze dzieci, nasze babcie, dziadkowie, nasi rodzice - mówił wicemarszałek Maciej Żywno. Zarząd Województwa Podlaskiego także włączył się w organizację 25. finału WOŚP w Białymstoku. Bądźmy więc 15 stycznia razem na Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy - zachęcał wicemarszałek.

25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończy się 15 stycznia 2017 roku o godz. 20. W Białymstoku, podobnie jak w największych polskich miastach, rozbłyśnie tradycyjnie "Światełko do nieba". Białostocki Sztab WOŚP, którym dowodzi w tym roku Michał Wieteska, przygotuje na ten dzień wiele atrakcji. Będzie koncert na Rynku Kościuszki, dwa krwiobusy i pociąg, który tym razem dojedzie z Czyżewa aż do Cisówki, przez piękną promenadę nad zalewem Siemianówka.

Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to przede wszystkim praca wielu wolontariuszy. 15 stycznia na ulice Białegostoku wyjdzie blisko 400 osób z kolorowymi puszkami (w zeszłym roku było ich 300). Rejestrację wolontariuszy przedłużono do 1 stycznia. Pozostało jeszcze 40 miejsc. Zachęcamy więc wszystkich chętnych do dołączenia się do Wielkiej Orkiestry - zachęcał Michał Wieteska. 

Za: pb.edu.pl
(opr.mk)

facebook