Dodana: 15 luty 2017 13:09

Zmodyfikowana: 15 luty 2017 13:09

Po pierwsze gospodarka i inwestycje. Spotkanie Marszałka Województwa z Ambasadorem Austrii

W środę 15 lutego Marszałek Województwa Podlaskiego, Jerzy Leszczyński spotkał się z Ambasadorem Austrii, dr Thomasem M. Buchsbaumem. W spotkaniu udział wziął również Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego, Mieczysław Bagiński.

Ilustracja do artykułu IMG_7440.JPG

Podczas kurtuazyjnej wizyty omówione zostały możliwości współpracy bilateralnej w zakresie gospodarki ze szczególnym uwzględnieniem inwestycji zagranicznych, turystyki oraz kultury.
Przypomnijmy, że Województwo Podlaskie już współpracuje z Landem Dolnej Austrii. W 2017 roku planowane są wspólne przedsięwzięcia obu regionów z zakresu turystyki i gospodarki.

Ambasador Austrii dr T.M. Buchsbaum podkreślił, że Województwo Podlaskie staje się coraz bardziej atrakcyjnym regionem pod względem inwestycyjnym dla austriackich przedsiębiorców. Wyraził również zainteresowanie rozwojem infrastruktury drogowej i kolejowej o zasięgu międzynarodowym przebiegającym przez nasze województwo.

Marszałek Jerzy Leszczyński przybliżył gospodarczy charakter województwa. Jak zauważył, przemysł mleczny oraz prężnie rozwijający się przemysł maszyn rolniczych to szczególnie ważne gałęzie gospodarki wpływające na rozwój województwa. Marszałek Leszczyński przybliżył również priorytety wydatkowania środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Wiceprzewodniczący Sejmiku, Mieczysław Bagiński nawiązał do historycznych związków terenów województwa podlaskiego i Austrii. Przybliżył także  zasady funkcjonowania Sejmiku Województwa oraz udziału partii w sprawowaniu władzy na szczeblu samorządowym. 

facebook