Dodana: 27 maj 2017 16:52

Zmodyfikowana: 27 maj 2017 16:52

Odznaki honorowe dla druhów strażaków

Odznaki Honorowe Województwa Podlaskiego dla trzech samorządowców zaangażowanych w działalność pożarniczo-ratowniczą – wręczyli podczas wojewódzkiego zjazdu OSP przedstawiciele samorządowych władz województwa .

Ilustracja do artykułu IMG_0258.JPG

- Niech to najstarsze stowarzyszenie w Polsce, jakim jest Związek Ochotniczych Straży Pożarnych prowadzi swoje niezwykle potrzebne działania bez względu na poglądy polityczne jego członków- mówił Jerzy Leszczyński, Marszałek Województwa Podlaskiego do druhów strażaków zgromadzonych wczoraj (tj.25 maja br.) w Hotelu Albatros w Serwach na IV Wojewódzkim Zjeździe Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Podlaskiego. – Władze samorządowe zarówno gminne, powiatowe, jak i wojewódzkie doceniają wasz wieloletni wysiłek w zabezpieczaniu zdrowia i życia naszych mieszkańców. Widzimy też wasze potrzeby i staramy się Was wspierać także w wymiarze finansowym. Dlatego co roku z budżetu województwa zabezpieczamy pieniądze na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla OSP – przypominał marszałek.

Marszałek Jerzy Leszczyński wspólnie z wicemarszałkiem Maciejem Żywno i radnym wojewódzkim Markiem Komorowskim (obaj to delegaci na wojewódzki zjazd OSP) wręczyli podczas obrad zjazdu Odznaki Honorowe Województwa Podlaskiego trzem samorzadowcom, a jednocześnie druhom strażakom:

- Tadeuszowi Chołko – wójtowi gminy Suwałki; Zenonowi Białobrzeskiemu – wójtowi gminy Zbójna i Kazimierzowi Dąbkowskiemu, byłemu, ale wieloletniemu wójtowi gmiuny Łomża.

- Dziękujemy za to wyróżnienie. Będziemy jeszcze wytrwalej i mocniej, z całych sił pracowac na rzecz naszych społeczności - obiecał zgromadzonym w imieniu uhonorowanych Tadeusz Chołko.

W obradach podlaskiego zjazdu ZOSP RP uczestniczyli również przedstawiciele władz rządowych - Jacek Bogucki - sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi; parlamentu - Mieczysław Baszko, poseł na Sejm RP; władz centralnych OSP - Waldemar Pawlak, były premier.

Przewodniczącym zjazdu został wybrany Jarosław Trochimczyk (Hajnówka) i to pod jego egidą strażacy z Podlaskiego wybierali nowe władze.

Nowym prezesem został Andrzej Koc komendant powiatowy PSP w Wysokiem Mazowieckiem.

(Art) 

facebook