Dodana: 18 wrzesień 2017 13:40

Zmodyfikowana: 18 wrzesień 2017 14:26

Obradował Konwent Powiatów Województwa Podlaskiego

Konwent Powiatów Województwa Podlaskiego obradował dziś, 11 września w Urzędzie Marszałkowskim. Starostów i zaproszonych gości powitał Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński. Obradom przewodniczył starosta siemiatycki, Jan Zalewski.

Ilustracja do artykułu P1300481.jpg

Marszałek Jerzy Leszczyński zapoznał obecnych z najważniejszymi inwestycjami i sprawami, jakimi zajmuje się ostatnio samorząd województwa oraz zaprosił wszystkich na zbliżający się IV Wschodni Kongres Gospodarczy, który odbędzie się w dniach 27-28 wrzesień w Białymstoku.

W dalszej części obrad Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Bogdan Dyjuk przedstawił stan rozwoju bazy szkolnictwa zawodowego oraz zakres inwestycji w szpitale powiatowe w świetle finansowania z funduszy europejskich.

Zasady finansowania szpitali powiatowych i ich wpływ na sytuację finansową szpitali oraz dostępności usług po wprowadzeniu sieci szpitali zreferował zastępca Dyrektora Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego.

Zasady oceny wniosków w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019 przedstawiła dyrektor Wydziału Infrastruktury PUW w Białymstoku Ewa Stachowicz.

 

facebook