Dodana: 20 marzec 2017 15:07

Zmodyfikowana: 21 marzec 2017 09:10

O drogach i szansach na unijne dofinansowanie w powiecie siemiatyckim

Marszałek Jerzy Leszczyński i Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski spotkali się dziś, 20 marca z samorządowcami i przedsiębiorcami powiatu siemiatyckiego. Odwiedzili Polser, firmę Pater, producenta kostki brukowej. Spotkali się z samorządowcami w tym m.in. ze starostą Janem Zalewskim, burmistrzem Siemiatycz Piotrem Siniakowiczem, wójtem Edwardem Krasowskim. Odwiedzili również szpital powiatowy w Siemiatyczach.

Ilustracja do artykułu siem4.jpg

- Chciałbym podziękować staroście Janowi Zalewskiemu za przygotowanie wizyty i możliwość porozmawiania z przedsiębiorcami i samorządowcami powiatu siemiatyckiego – powiedział marszałek Jerzy Leszczyński.

Rozmowy z samorządowcami i przedsiębiorcami dotyczyły infrastruktury drogowej w powiecie oraz inwestycji i możliwości skorzystania z programów unijnych.

Marszałek Jerzy Leszczyński przypomniał, ze samorząd lobbuje za tym, by Via Carpatia była wpisana do korytarzy europejskich TEN-T, bo to oznacza możliwość korzystania z dodatkowych funduszy.

Jak zapowiedział marszałek, z dróg wojewódzkich w powiecie siemiatyckim będzie remontowana wkrótce droga  Ostrożany – Ciechanowiec oraz Drohiczyn-Dziadkowice.

Członek Zarządu Województwa Stefan Krajewski przybliżył realizację PROW na lata 2014-2020; plan wdrażania i poszczególne działania, w których gminy mogą jeszcze starać się o pozyskanie funduszy.

Po południu marszałek Jerzy Leszczyński spotkał się w miejscowości wsi Kłopoty-Bujny z sołtysami, gdzie rozmawiano o bezpieczeństwie i koniczności remontowania lokalnych dróg, w tym drogi Dziadkowice – Drohiczyn.

facebook