Dodana: 6 czerwiec 2017 14:34

Zmodyfikowana: 6 czerwiec 2017 14:57

Nowoczesny sprzęt medyczny, siłownia pod chmurką, i nowe komputery - dotacje dla podlaskich szpitali

Szpital psychiatryczny w Choroszczy, dzięki dotacji z budżetu województwa, wzbogaci się o kilkadziesiąt komputerów oraz siłownię na świeżym powietrzu, a wojewódzki szpital w Łomży wymieni zużyty już sprzęt medyczny. Zarząd Województwa Podlaskiego na dzisiejszym posiedzeniu przyznał dotacje dla podlaskich placówek.

Ilustracja do artykułu zarzad 20.12.16-09.jpg

Łomżyński szpital wojewódzki -  za kwotę blisko 840 tys. zł planuje kupić sprzęt i aparaturę medyczną w tym m.in.: cztery łóżka ze zintegrowanym materacem; aparat USG; wideolaryngoskop; aparat do elektroterapii i ultradźwięków, wirówki laboratoryjne, holter EKG, pompy strzykawkowe.
Z kolei szpital w Choroszczy za kwotę 188 tys. zł chce kupić sprzęt komputerowy: 40 sztuk zestawów, drukarki i inny sprzęt wielofunkcyjny, niezbędny sprzęt światłowodowy i okablowanie. Nowe komputery mają poprawić wykorzystanie systemów informatycznych  otrzymanych i wdrożonych w ramach systemu E-zdrowie oraz pozwolą wycofać przestarzały już sprzęt z niewspieranym oprogramowaniem.

Natomiast za kwotę 41 tys. zł szpital psychiatryczny w Choroszczy zamierza wybudować tzw. siłownię na świeżym powietrzu dla pacjentów oddziałów o podstawowym stopniu zabezpieczenia.  Urządzenia będą  służyć poprawie ogólnej kondycji pacjentów szpitala, ale przede wszystkim ułatwią walkę z otyłością oraz obniżeniem napięcia emocjonalnego pacjentów przebywających na długotrwałym leczeniu.

art

facebook