Dodana: 3 maj 2017 18:52

Zmodyfikowana: 3 maj 2017 18:52

Niech się święci 3 Maja

W całym regionie odbywały sie we środę uroczystości zwiazane z obchodami rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze za Ojczyznę, okolicznościowe przemówienia, składanie kwiatów, pikniki, koncerty. Członkowie Zarządu Województwa Podlaskiego uczestniczyli w obchodach w różnych miejscach województwa. Marszałek Jerzy Leszczyński był na uroczystościach głównych przy pomniku Marszałka Piłsudskiego w Białymstoku, wicemarszałek Maciej Żywno w Wasilkowie, wicemarszałek Anna Naszkiewicz w Suwałkach.

Ilustracja do artykułu IMG_4665.JPG

- Konstytucja jest wartością. Ta obecna wskazuje, że burmistrz pracuje dla wszystkich mieszkańców gminy, marszałek - wszystkich mieszkańców regionu, a Prezydent RP dla wszystkich obywateli Polski, a nie tylko tych, którzy na nich głosowali. - powiedział wicemarszałek Maciej Żywno w Wasilkowie.

Wcześniej złożył kwiaty w Parku Konstytucji 3 Maja w Białymstoku, uczestniczył w nabożeństwie w Cerkwii p.w. św.Mikołaja w Białymstoku, a także w Wasilkowie w nabożeństwie w Kościele p.w.NMPMM oraz uroczystościach pod kapliczką.

Anna Naszkiewicz uczestniczyła w uroczystościach w Suwałkach, gdzie obchody rozpoczęły się przed konkatedrą św. Aleksandra. Po mszy św. zebrani przeszli pod Dąb Wolności, gdzie złożyli kwiaty.

Zobacz też: https://www.wrotapodlasia.pl/pl/region_i_gospodarka/wiadomosci/region/obchody-226-rocznicy-uchwalenia-konstytucji-3-maja.html 

oraz fotoreportaż:
https://www.wrotapodlasia.pl/pl/wiadomosci/fotoreportaze/obchody-uroczystosci-3-maja-w-bialymstoku-fotoreportaz.html 

facebook