Dodana: 23 październik 2018 14:59

Zmodyfikowana: 23 październik 2018 14:59

Kolejne dotacje z Regionalnego Programu Operacyjnego na odnawialne źródła energii

Zarząd Województwa przyznał dziś, 23 października, 4 mln zł dofinansowania na siedem inwestycji wykorzystujących na własne potrzeby „zieloną energię”. Wartość wybranych do dofinansowania projektów to 7,2 mln zł.

Ilustracja do artykułu zarzad 23.10-01.jpg

Zarząd do dofinansowania wybrał projekty złożone przez cztery firmy:

  • Cemhurt Materiały Budowlane sp. z o. o. (dotacja z RPOWP 308,8 tys. zł),
  • Darekco Phup Klaudia Paszkiewicz (226,8 tys. zł),
  • Polana sp. z o. o. (712,2 tys. zł),
  • Hańcza s.c. Stanisława Nowak, Jan Felicjan Nowak (540 tys. zł),

oraz dwie gminy: gminę miejską Wysokie Mazowieckie (965,4 tys. zł) i gminę Turośń Kościelna (871,4 tys. zł) oraz Spółdzielnię Mieszkaniową w Bielsku Podlaskim (755,1 tys. zł). Zainwestują one w instalacje do wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych.

Dzięki tym dotacjom podlaskie samorządy, przedsiębiorstwa i spółdzielnia będą mogły produkować prąd i ciepło z odnawialnych źródeł i tym samym pokryć część potrzeb oraz zmniejszyć koszty zużycia energii elektrycznej i cieplnej. Kolejna korzyść to oczywiście mniejsza emisja zanieczyszczeń do atmosfery.

Podmioty te wzięły udział w konkursie z Działania 5.1. Energetyka oparta na odnawialnych źródłach energii (na inwestycje z zakresu budowy nowych lub zwiększenia mocy jednostek wytwarzania energii elektrycznej i ciepła z OZE). Na ten typ projektów dofinansowanie otrzymało już 116 wniosków (łącznie z tymi siedmioma) w tym naborze. Ich wartość wynosi blisko 62 mln zł, a dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego – 34,2 mln zł. Projekty kolejnych wnioskodawców są jeszcze oceniane.

 

facebook