Dodana: 15 luty 2017 09:49

Zmodyfikowana: 15 luty 2017 09:49

Kolejne dotacje na zabytki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego

Zarząd Województwa na dzisiejszym posiedzeniu przyznał dotacje z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na trzy kolejne inwestycje, dotyczące ochrony dziedzictwa kulturowego.

Ilustracja do artykułu zarzad 20.12.16-09.jpg

To projekty, które przeszły pozytywnie ocenę podczas konkursu dotyczącego ochrony dziedzictwa kulturowego (działanie 8.3), jednak nie uzyskały wcześniej dofinansowania z powodu braku wolnych środków. Teraz stało się to możliwe, ponieważ decyzją Zarządu został zwiększony budżet konkursu oraz „uwolniona” rezerwa, przeznaczona na ewentualne odwołania.

Konkurs trwał od 18 stycznia do 31 marca 2016 roku. Można było w nim uzyskać wsparcie m.in. na prace konserwatorskie i restauratorskie, odbudowę i przebudowę zabytków wraz z infrastrukturą techniczną. W sierpniu 2016 roku Zarząd wyłonił do dofinasowania 13 takich projektów.

Teraz kolejne trzy. I tak, dotacja w wysokości 1,5 mln zł zostanie przeznaczona na rozbudowę Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej, 4,6 mln zł otrzyma gmina Korycin na Park kulturowy Korycin–Milewszczyzna, natomiast 271 tysięcy przeznaczy gmina Szepietowo na rewitalizację pomnika Polskiej Organizacji Wojskowej w Dąbrówce Kościelnej.

W ramach tego konkursu wspartych zostanie więc 16 projektów, o wartości 61,5 mln zł. Dofinansowanie z RPO wyniesie 41,6 mln zł.

Art

 

facebook