Dodana: 8 wrzesień 2017 08:37

Zmodyfikowana: 8 wrzesień 2017 08:37

Dożynki Wojewódzko-Diecezjalne. Zapraszamy już 9 września do Perlejewa

Dożynki Wojewódzko-Diecezjalne w Perlejewie są przedsięwzięciem wyjątkowym. Po raz pierwszy wojewódzkie Święto Plonów organizowane przez Marszałka Województwa Podlaskiego połączone jest z Dożynkami Diecezji Drohiczyńskiej. Organizatorami są więc w tym roku zarówno marszałek województwa Jerzy Leszczyński, jak również Ks. Bp Prof. Tadeusz Pikus.

Ilustracja do artykułu dozynki1 ogolne.jpg

Uroczystości odbędą się w Perlejewie. Msza katolicka odprawiona zostanie w plenerze na placu tuż obok kościoła pw. Przemienienia Pańskiego, a nabożeństwo prawosławne w cerkwi Św. Mikołaja w Grodzisku. 

Podczas tegorocznego Święta Plonów nie zabraknie tradycyjnego dzielenia się chlebem, pięknych wieńców dożynkowych, których kunszt wykonania będzie oceniała specjalna komisja; konkursów z nagrodami przygotowanych przez wystawców. Na placu przy kościele w Perlejewie będzie można również ciekawie spędzić czas. 

Stoiska przedsiębiorców i instytucji związanych z rolnictwem, degustacje regionalnych produktów, stanowisko "zdrowotne", gdzie będzie można zmierzyć ciśnienie i poziom cukru, pokazy ratownictwa medycznego, występy zespołów ludowych, rozstrzygnięcie konkursów: "Żniwa mogą być bezpieczne" (org. Państwowa Inspekcja Pracy i KRUS), plebiscytu "Strażak Roku" (org. Polskapress), konkursu na najpiękniejsze stoisko Dożynek na pewno dostarczą wiele radości. A zwieńczeniem wieczoru w Perlejewie będzie koncert Janusza Laskowskiego.

Zapraszamy!

Pliki do pobrania

facebook