Dodana: 27 sierpień 2017 18:49

Zmodyfikowana: 29 sierpień 2017 12:43

Dożynki Gminno-Miejskie w Brańsku

Konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, wybór najlepszej gospodyni Ziemi Brańskiej 2017, występy zespołów ludowych, a wieczorem koncert zespołu Maxx Dance - w niedzielę 27 sierpnia w Kalnicy w gminie Brańsk odbyły się dożynki gminno-miejskie. W uroczystościach dożynkowych wziął udział m.in Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński

Ilustracja do artykułu vlcsnap-2017-08-27-18h01m29s005.png

- Na ręce wszystkich rolników z gminy Brańsk składam serdeczne podziękowania za trud, za ciężką pracę - mówił Jerzy Leszczyński podczas ceremonii otwarcia -  To dzięki rolnikom możemy czuć się bepiecznie jeśli chodzi o żywność. Pragnę też wyrazić wdzięczność za to że polska wieś jest wciąż ostoją tradycji i wartości chrześcijańskich. 

 

Brańskie dożynki rozpoczęły się Mszą św. w Kościele Wbiebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Główne uroczystości odbywały się na placy przy Gminnym Ośrodku Upowszechniania Kultury w Kalnicy.
Po części oficjalnej, rozpoczęły się dożynkowe konkursy, występy zespołów ludowych... Wybrano najlepszą gospodynię Ziemi Brańskiej w roku 2017, losowano nagrody Wójta Gminy Brańsk dla sołtysów.

facebook