Dodana: 17 marzec 2017 14:38

Zmodyfikowana: 17 marzec 2017 15:34

Dotacje samorządu województwa na przebudowę drogi powiatowej i drogi gminnej w powiecie suwalskim

Jerzy Leszczyński Marszałek Województwa Podlaskiego i Bogdan Dyjuk Członek Zarządu Województwa podpisali dziś, 17 marca umowy na dofinansowanie remontów dróg na terenie powiatu suwalskiego. Pierwsza umowa dotyczy drogi powiatowej, trasy sąsiadującej z obwodnicą Augustowa, druga – gminnej wpisującej się w przebieg Trasy Rowerowej Polski Wschodniej Green Velo.

Ilustracja do artykułu DSC_0098.jpg

- Cieszę się, że możemy wesprzeć samorządy w remontach dróg. Każda ilość funduszy na drogi to wydatek, który się zwraca. Drogi łączą, poprawiają bezpieczeństwo, wpływają na szybkość poruszania się. Zależy nam też na dobrej współpracy z samorządami, dlatego podejmujemy takie działania – powiedział marszałek Jerzy Leszczyński.

Umowa podpisana ze starostą powiatu suwalskiego Szczepanem Ołdakowskim i wicestarostą Witoldem Kowalewskim dotyczy udzielenia pomocy finansowej na przebudowę drogi powiatowej nr 1190 Raczki – Moczydły – Jankielówka - granica województwa. Dotacja wynosi 300 tys. zł.

Koszt remontu drogi oszacowano na 790 tysięcy zł. 300 tysięcy wynosi dotacja z budżetu województwa, 220 tysięcy wykłada wójt gminy Raczki, a 270 tysięcy – powiat suwalski.

- Dzięki takiemu partnerstwu robimy w powiecie ważne inwestycje – podsumował starosta suwalski.

 

Umowa podpisana przez zarząd województwa z wójtem gminy Wiżajny Stanisławem Pietrukiewiczem dotyczy dotacji na przebudowę drogi gminnej Bolcie – Leszkiemie, wpisującej się w przebieg Trasy Rowerowej Polski Wschodniej Green Velo. Dotacja wynosi 200 tys. zł.

Zgodnie z umową powiat musi przeprowadzić przetarg i zakończyć zadanie do 30 czerwca br., a gmina do 31 października br.

Umowy została zawarta na podstawie uchwały Sejmiku Województwa Podlaskiego z dnia27 lutego 2017 r. w sprawie udzielenia pomocy finansowej powiatowi suwalskiemu na przebudowę drogi powiatowej i na przebudowę drogi gminnej gminie Wiżajny.

facebook