Dodana: 1 marzec 2018 14:02

Zmodyfikowana: 1 marzec 2018 14:02

Wicemarszałek Maciej Żywno zachęca: przekażcie 1 proc. podatku dla podlaskich organizacji pożytku publicznego

Czuję się jak weteran akcji promujących 1% dla OPP. W pierwszym roku funkcjonowania ustawy umożliwiającej przekazywanie 1% wspólnie z ówczesnym prezydentem Ryszardem Turem, Ośrodkiem Wspierania Aktywności Lokalnej, Izbą Skarbową i...Pocztą Polską, za której pośrednictwem można było jedynie dokonać wpłaty 1 proc. zachęcaliśmy, tłumaczyliśmy, że warto i że bezpiecznie – mówił na spotkaniu z dziennikarzami Maciej Żywno, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego.

Ilustracja do artykułu glowne.jpeg

Wicemarszałek wspólnie z Damianem Tanajewskim, Dyrektorem Opery i Filharmonii Podlaskiej namawiali, w czwartek 1 marca, do przekazania 1 proc. podatku dla podlaskich organizacji pożytku publicznego.

- Już te pierwsze lata, kiedy 10, potem 15-20 proc. mieszkańców naszego regionu przekazywało swoje 1 proc. na organizacje pożytku publicznego pokazało, że warto promować takie akcje – podkreśla Maciej Żywno. – Dzisiaj, kiedy jest wielu zachęcających do przekazania 1 proc., warto to kontynuować żeby dobić do 100 proc., żeby wszyscy przekazywali swój 1 proc. OPP. Ja jednak cały czas namawiam mieszkańców żeby szukali organizacji najbliżej nas, tych lokalnych, które te pieniądze wykorzystają z powrotem u nas, z korzyścią dla mieszkańców Podlaskiego, np. jako wkład własny do realizowanego projektu.  1 proc. przekazywane na rzecz podlaskich OPP to też dowód naszego zaufania do tych organizacji. Ja sam w tym roku przekaże swój 1 proc. organizacjom, które wspierają podlaską kulturę.

Damian Tanajewski z kolei podkreślił - Jako były pracownik służb skarbowych apeluję żebyście nie dopuścili się grzechu zaniechania – mówił dyrektor Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. - Ten 1 proc., wpisanie numeru KRS w rozliczeniu podatkowym - to nas nic nie kosztuje. Zachęcam do przyłączenia się do tej akcji.

facebook