Dodana: 20 styczeń 2018 11:59

Zmodyfikowana: 20 styczeń 2018 11:59

Sieć wzajemnej współpracy wypromuje lokalnych przedsiębiorców

W czwartek, 18 stycznia br., w sali konferencyjnej Zespołu Szkół w Drohiczynie piętnastu przedsiębiorców działających na terenie Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu” zawarło umowy z przedstawicielami Zarządu Województwa Podlaskiego na stworzenie sieci wzajemnej współpracy. Projekt finansowany jest w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”. Wartość projektu to 72 tys. zł, a kwota dotacji: 50 tys. zł.

Ilustracja do artykułu IMG_2007.JPG

Projekt zakłada stworzenie sieci 15 przedsiębiorców i producentów lokalnych, którzy będą nawzajem promować swoje usługi bądź produkty, wspólnie opracują znak towarowy i system promocji pozwalający na zwiększenie rozpoznawalności i dochodu wszystkich znajdujących się w sieci. Wśród przedsiębiorców są właściciele restauracji, gospodarstw agroturystycznych, lokalni producenci wina  i piwa, wytwórcy regionalnych wędlin, serów i kiszki ziemniaczanej oraz ziół a także przedsiębiorcy oferujący usługi wycieczkowe i rekreacyjne.

 

Wzajemna promocja opierać się ma m.in.: na wspólnym logotypie umiejscawianym we wszystkich miejscach realizujących projekt, w materiałach i na gadżetach promocyjnych a także na produktach żywnościowych produkowanych przez członków sieci. Ponadto stworzone będą również specjalne mapy, strona www a także system kart partnerskich/lojalnościowych skierowany do turystów i klientów, którzy korzystając z miejsc bądź usług znajdujących się w sieci będą mogli liczyć na atrakcyjne zniżki.

 

Środki przypadające każdemu podmiotowi to 3333 zł, ale jak podkreśla Agnieszka Wojtkowska – Prezes Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania – Tygiel Doliny Bugu - projekt jest wielki jakościowo. 
Pomysł narodzil się głównie z inicjatywy jednego z przedsiębiorców.

- Inicjatorem i największym motywatorem był Krzysztof Popławski, który zaczynając swoją działalność dwa lata temu, nie wyobrażał sobie, jak tu nad Bugiem my możemy nie współpracować, a że my wszyscy współpracujemy, to udowodniliśmy, że się da - opowiada Justyna Paluch, pełnomocnik i menadżer wszystkich partnerów tworzących sieć. - Bug nie dzieli, Bug łączy. Na Bugu nie ma mostu zwodzonego, ale niestety tylko przedsiębiorcy i turyści o tym wiedzą, więc chcieliśmy napisać wspólny projekt, złożyć go i oznakować ten teren wspólnie. Chcieliśmy aby Podlasie Nadbużańskie było traktowane jako całość, jako region i pokazać, że tak jak my współpracujemy, tak i samorządy mogą współpracować - dodała. 

 

Przedsiębiorcy biorący udział w projekcie: 

 1. Nina Czuryło - Sklep i pijalnia soków;
 2. Zbigniew Aftaruk - Firma Handlowo Usługowa „Gościnny Dom”- hotel, restauracja;
 3. Mirosław Angielczyk - „Dary Natury” – producent ziół;
 4. Marcin Baliński - Gastronomia Podlasie – restauracja;
 5. Ewa Boguszewska – PPH Solana - producentka kiszki ziemniaczanej;
 6. Aleksandra Dąbrowska - Ośrodek Wypoczynkowy Stajnia i Pensjonat dla Koni Żurobice;
 7. Józef Korzeniewski- Junakor sp. z o.o. – producent sękacza i mrowiska;
 8. Mikołaj Korol - Winnica Korol – procent wina;
 9. Andrzej Laszuk – restauracja - Oberża w Borsukach;
 10. Cezary Mudel - Restauracja-Pensjonat „Cezar”;
 11. Joanna Philippe - „Impresja” – pokoje gościnne i degustacje wina;
 12. Krzysztof Popławski – SCHEDA PODLASKA - apartamenty, noclegi, pokoje gościnne nad Bugiem;
 13. Grażyna Putkowska - Dażynka-Nadbużańskie Smaki - producentka wędlin i serów;
 14. Mariusz Stawiecki - Piękny Wschód– wypożyczalnia sprzętu sportowego i turystycznego, organizator  imprez rekreacyjnych;
 15. Tomasz Michalski - Brovca –  lokalny browar;

 

Umowy dotyczące  stworzenia sieci wzajemnej współpracy podpisali obecni na spotkaniu: Marszałek Województwa Podlaskiego Pan Jerzy Leszczyński, Stefan Krajewski - Członek Zarządu Województwa Podlaskiego oraz Justyna Paluch – pełnomocnik wszystkich partnerów tworzących sieć. Przedstawiciele Zarządu Województwa Podlaskiego pogratulowali wszystkim partnerom, wyrażając radość i satysfakcję z podjęcia w Podlaskiem przedsięwzięcia służącego promocji lokalnych przedsiębiorców, a Agnieszka Wojtkowska, dziękując wszystkim współpracownikom, wyraziła nadzieję na realizację kolejnych wspólnych projektów.

 

facebook