Samorząd

 • Odznaka Honorowa Województwa Podlaskiego dla NSZZ „Solidarność” Region Podlaski

  Miniaturka artykułu
  2018-06-16 12:06:52

  Za wybitną działalność na rzecz suwerennej i niepodległej Polski, upowszechnianie wartości patriotycznych, wieloletnią dbałość o wzmacnianie demokracji i poszanowanie godności i praw człowieka Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał podlaskiej „Solidarności” Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego.

 • Lotnisko Krywlany na ostatniej prostej. Podpisanie umowy o dofinansowanie budowy przez Województwo Podlaskie

  Miniaturka artykułu
  2018-06-16 12:06:20

  Marszałek Jerzy Leszczyński i wicemarszałek Maciej Żywno podpisali dzisiaj (piątek, 15 czerwca) umowę z prezydentem Tadeuszem Truskolaskim na dofinansowanie lotniska w Białymstoku. Na mocy tego porozumienia Województwo Podlaskie przekaże na rzecz Miasta Białystok kwotę 16 mln zł. Wcześniej, w grudniu ubiegłego roku, z budżetu województwa trafiło już na ten cel 100 tys. zł. Dzięki temu możliwe będzie utworzenie w Białymstoku lokalnego lotniska.

 • Heinrich Trapp laureatem Odznaki Honorowej Województwa Podlaskiego

  Miniaturka artykułu
  2018-06-15 12:49:17

  Od 20 lat działa na rzecz współpracy samorządów niemieckich w Bawarii i polskich w województwie podlaskim. Był sygnatariuszem umowy o partnerstwie pomiędzy powiatem Dingolfing- Landau i powiatem łomżyńskim, przyczynił się do rozwoju współpracy pomiędzy gminami Śniadowo i Markloffen – Starosta Dingolfing Landau Heinrich Trapp otrzymał z rąk Marszałka Województwa Podlaskiego Jerzego Leszczyńskiego najwyższe odznaczenie przyznawane przez samorząd naszego regionu – Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego. Uroczystość odbyła się 14 czerwca br. w Ciechanowcu podczas oficjalnej wizyty delegacji Dingolfing –Landau. Goście z Bawarii wezmą też udział w obchodach 600-lecia nadania praw miejskich Łomży

 • Kompleksowa gospodarka wodno-ściekowa w Szczuczynie. Podpisano umowę na dofinansowanie projektu

  Miniaturka artykułu
  2018-06-14 15:20:29

  Blisko 8 mln zł – takie dofinansowanie na gospodarkę wodno-ściekową otrzyma z budżetu województwa Miasto Szczuczyn. Decyzję o finansowym wsparciu Zarząd województwa zatwierdził we wtorek, 12 czerwca. Natomiast w czwartek, 14 czerwca odbyło się uroczyste podpisanie umowy na dofinansowanie projektu. W spotkaniu wzięli udział burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński , przewodniczący Rady Miasta Tomasz Mioduszewski. Samorząd województwa reprezentował członek zarządu Stefan Krajewski

 • Pora na szerokie tory. Podpisanie umów na rewitalizację linii kolejowych przy polsko-białoruskiej granicy

  Miniaturka artykułu
  2018-06-14 15:03:03

  W końcu podpisujemy umowę, na którą tak długo czekali mieszkańcy naszego województwa, ale przede wszystkim przedsiębiorcy – cieszy się Jerzy Leszczyński, Marszałek Województwa Podlaskiego. Ta długo oczekiwana umowa obejmuje zaprojektowanie oraz rewitalizację jednotorowych, niezelektryfikowanych, szerokotorowych (1520 mm) linii kolejowych nr 57 na odcinku Kuźnica Białostocka – Gieniusze (S) oraz nr 923 na odcinku Bufałowo Wschód – Bufałowo (S) wraz z urządzeniami sterowania ruchem kolejowym i obiektami inżynieryjnymi.

 • Dwa przedszkola w regionie otrzymają ponad milion złotych dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego

  Miniaturka artykułu
  2018-06-13 15:28:03

  Dzięki tej pomocy w Grajewie powstanie prywatne przedszkole Modern Kids – przedszkole językowe z 40 miejscami dla dzieci w wieku 3-4 lata. Dotacja (741,6 tys. zł) pozwoli na dostosowanie i doposażenie lokalu na potrzeby przedszkola, na doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycieli, zajęcia językowe i zajęcia rozwijające dla dzieci.

 • W Białymstoku obradowała Komisja ds. Polski Wschodniej Związku Województw RP

  Miniaturka artykułu
  2018-06-13 15:13:06

  Zwiększenie środków na kontynuację programów współpracy transgranicznej w przyszłej perspektywie finansowej UE i potrzeba kontynuacji Programu Polski Wschodniej – te dwa tematy zdominowały posiedzenie Komisji ds. Polski Wschodniej Związku Województw RP, które w środę, 13 czerwca odbyło się w Białymstoku.

 • Kompleksowa gospodarka wodno-ściekowa w Szczuczynie. Zarząd Województwa zatwierdził dofinansowanie projektu

  Miniaturka artykułu
  2018-06-12 15:26:03

  Ma on kompleksowo rozwiązać problem gospodarki wodno-ściekowej w aglomeracji Szczuczyna. Projekt przewiduje budowę sieci kanalizacyjnej w ulicach: Grunwaldzkiej, Granicznej, Szczuki, Sienkiewicza, Kilińskiego, Łomżyńskiej, Nadstawnej, Krzywej, Przelotowej i Sportowej oraz przebudowę sieci wodociągowej w ulicach: Kilińskiego, Przelotowej, Krzywej, Sobieskiego i Łomżyńskiej. Zmodernizowane zostanie też ujęcie wody i miejska oczyszczalnia ścieków.

 • 25 milionów zł na projekty badawczo-rozwojowe w firmach

  Miniaturka artykułu
  2018-06-12 15:22:17

  10 podlaskich firm rozwinie działalność badawczo-rozwojową dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

 • L sesja Sejmiku Województwa Podlaskiego

  Miniaturka artykułu
  2018-06-11 13:05:58

  Ostania z zaplanowanych przed wakacjami, L sesja Sejmiku Województwa Podlaskiego odbędzie się dnia 18 czerwca 2018 r. (poniedziałek) w sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1, I piętro sala 115. Początek obrad o godz. 11.00

facebook