Dodana: 1 wrzesień 2017 10:12

Zmodyfikowana: 1 wrzesień 2017 10:14

Przedstawiciele Ambasady USA w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego

W czwartek, 31 sierpnia Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński spotkał się z przedstawicielami Ambasady USA w Polsce – Alison Behling i Izabelą Misiewicz Santos z Sekcji Ekonomicznej Ambasady. W roboczym spotkaniu uczestniczyli również Dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego Wioletta Dąbrowska i z-ca Dyrektora Departamentu Współpracy z Zagranicą i Promocji UMWP Michał Podbielski.

Ilustracja do artykułu P1270604.jpg

W trakcie spotkania poruszono kwestie związane z rozwojem regionalnym, inteligentnymi specjalizacjami województwa podlaskiego, wzrostem innowacyjności i przedsiębiorczością.
Marszałek Leszczyński zaprezentował główne gałęzie gospodarki regionu oraz potencjał inwestycyjny województwa. Dużo uwagi poświęcono rozwijającym się w Podlaskiem wysokim technologiom oraz odnawialnym źródłom energii. Marszałek zaprezentował również podlaski potencjał w dziedzinie przetwórstwa spożywczego oraz rozwijającą się gałąź ekoturystyki.

 

Marszałek Jerzy Leszczyński podkreślił również otwartość regionu na wszelkie formy współpracy z partnerami amerykańskimi.

facebook