Dodana: 19 październik 2017 14:27

Zmodyfikowana: 19 październik 2017 14:30

Jan Paweł II patronem Ośrodka w Długoborzu

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Długoborzu ma swojego patrona. Został nim Jan Paweł II. W czwartek, 19 października w ramach obchodów jubileuszu 60-lecia kształcenia specjalnego, odbyło się uroczyste nadanie imienia Szkole. W uroczystościach wzięli udział m.in. Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski i radny wojewódzki Marek Komorowski. Warto dodać, że patrona szkoły wybrali uczniowie, nauczyciele i rodzice podczas głosowania w kwietniu br.

Ilustracja do artykułu IMG_5435.JPG

Członek Zarządu Stefan Krajewski dziękując w imieniu Zarządu Województwa, pracownikom ośrodka za dotychczasową działalność podkreślał, że wybór św. Jana Pawła II na patrona to zaszczyt, ale również wielkie zobowiązanie.
- Osoba Waszego patrona zobowiązuje do jeszcze większego zaangażowania, choć Wasza placówka jest miejscem, gdzie nauczanie Jana Pawła II realizuje się cały czas. To właśnie tu, najbardziej potrzebujący znajdują  miłość, dobro i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka.

Gratulacje w imieniu Sejmiku Województwa Podlaskiego złożył radny Marek Komorowski
- Wybór patrona św. Jana Pawła mobilizuje do ciągłego odkrywania kim był ten wielki Polak, do odkrywania postaw i wartości, które prezentował swoim całym życiem- podkreślał - Niech patron św. Jan Paweł II będzie dla Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Długoborzu najwyższym autorytetem, przyjacielem i wychowawcą.

Wybory na patrona placówki odbyły sie 8 kwietnia. Wzięł w nich udział cała społecznośc szkolna, nauczyciele i rodzice. 
Spośród wielu kandydatów wytypowanych przez uczniów i rodziców zwyciężył św.Jan Paweł II. 

facebook