Dodana: 17 wrzesień 2017 16:49

Zmodyfikowana: 17 wrzesień 2017 16:49

Honorowa Odznaka Województwa Podlaskiego dla Jana Syczewskiego

W niedzielę w białostockich Plantach w czasie trwania XXIV Festiwalu Piosenki Polskiej i Białoruskiej Białystok-Grodno Jan Syczewski otrzymał z rąk Jarosława Dworzańskiego, przewodniczącego Sejmiku Województwa Podlaskiego, Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego.

Ilustracja do artykułu glowne.JPG

 

- W imieniu Zarządu Województwa Podlaskiego, marszałka Jerzego Leszczyńskiego i swoim własnym chciałbym pogratulować organizatorom tak wspaniałej imprezy. To wspaniała okazja też, by wręczyć panu Janowi Syczewskiemu Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego – podkreślał Jarosław Dworzański. - Ta odznaka przyznana jest za wybitne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju dialogu międzykulturowego.

Jan Syczewski dziękując za otrzymane wyróżnienie podkreślił, że takie festiwale, imprezy organizowane przez mniejszość białoruską podkreślają tylko prawo obywatelstwa kultury białoruskiej na terenie naszego województwa, etos białoruski w Podlaskiem i w Polsce. - Dziękuję za uwagę i wsparcie tych wszystkich naszych przedsięwzięć – powiedział Jan Syczewski.

Jan Syczewski urodził się 26 marca 1937r w Strykach. Od wielu lat pełni funkcję przewodniczącego Zarządu Głównego Białoruskiego Towarzystwa Społeczno- Kulturalnego w Białymstoku. Od kilkudziesięciu lat jest on znanym animatorem białoruskich wydarzeń kulturalnych na terenie województwa podlaskiego. Na szczególną uwagę i wielkie uznanie zasługują osiągnięcia Jana Syczewskiego w rozwoju dialogu międzykulturowego i wieloetnicznego społeczeństwa województwa podlaskiego.

 

facebook