Dodana: 10 czerwiec 2018 09:25

Zmodyfikowana: 10 czerwiec 2018 09:26

100 tys. dla podlaskich harcerzy od Zarządu województwa

Dzięki tym pieniądzom ponad siedmiuset podlaskich harcerek i harcerzy weźmie udział w Zlocie ZHP w Gdańsku. Wydarzenie odbywa się z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj i 100-lecia powstania harcerstwa w Polsce. Specjalny „czek” potwierdzający wsparcie finansowe, przedstawicielom Chorągwi Białostockiej ZHP przekazał w niedzielę ( 9.06) Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Maciej Żywno. Spotkanie odbyło się w Parku Zwierzynieckim w Białymstoku podczas Harcerskiego Biwaku Miejskiego.

Ilustracja do artykułu Harcerze (3).JPG

- Idea harcerska to jedna z najlepszych metod wychowawczych – mówił  marszałek Żywno podczas spotkania z harcerzami  – Jako samorząd województwa, przekazując 100 tys. zł na wyjazd harcerek i harcerzy do Gdańska,  połączyliśmy  wsparcie dobrego narzędzia wychowawczego i promocji regionu wśród młodych ludzi z całej Polski.

Komendantka ZHP Chorągwi Białostockiej hm. Hanna Horodeńska dziękując za wsparcie podkreślała, że misją ZHP jest wychowywanie i harcerstwo od stu lat, tę misję realizuje.

W ciągu jedenastu wakacyjnych dni uczestnicy Zlotu ZHP Gdańsk 2018 będą brać udział w wielu zajęciach m.in. z zakresu sportu, nauki i ochrony środowiska, a także tych rozwijających wrażliwość społeczną.
Hasło, które będzie towarzyszyć  Zlotu ZHP Gdańsk 2018 brzmi "Przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro!"

 

ak

 facebook