Radiowa Kronika Województwa Podlaskiego

Radiowa Kronika Województwa Podlaskiego to cotygodniowy przegląd najważniejszych wydarzeń w województwie podlaskim. To aktualne informacje na temat działalności Zarządu Województwa Podlaskiego i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. To wiadomości o najciekawszych przedsięwzięciach kulturalnych i imprezach sportowych, nowych inwestycjach oraz możliwościach pozyskiwania funduszy unijnych. Premierowe odcinki publikowane są w każdy czwartek na Wrotach Podlasia oraz emitowane na antenach rozgłośni regionalnych.

 • Radiowa Kronika Województwa Podlaskiego odc. 23

  Miniaturka artykułu
  2017-09-12 11:36:48

  Podpisanie umów na budowę nowych dróg w Łomży, Laboratorium Młodego Mistrza i Odkrywcy powstanie w Białymstoku, dofinansowanie przedszkoli z RPO w Kleosinie i Grabówce, 25. posiedzenie Rady Związku Transgranicznego Euroregionu Niemen w Suwałkach i rozstrzygnięcie 15. Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne na szczeblu wojewódzkim. Te i inne tematy w dzisiejszej audycji.

 • Radiowa Kronika Województwa Podlaskiego odc. 22

  Miniaturka artykułu
  2017-09-11 10:42:55

  Ruszyły inwestycje drogowe w Suwałkach z dofinansowaniem z RPO, w Bielsku Podlaskim powstanie prototypowy, samowystarczalny energetycznie budynek mieszkalny, trwa nowy nabór wniosków „Rodzina 500+” i Podlaskie Święto Chleba. Te i inne tematy w dzisiejszej audycji.

 • Radiowa Kronika Województwa Podlaskiego odc. 21

  Miniaturka artykułu
  2017-09-05 10:35:14

  W dzisiejszej audycji m.in. o: nowym dyrektorze Białostockiego Centrum Onkologii, przyznaniu dofinansowania przez Zarząd Województwa Podlaskiego na aktywną integrację, czyli wsparcie osób w trudnej sytuacji, pierwszym przypadku ASF w powiecie łomżyńskim i Palecie Kultur Podlasia w supraskim plenerze.

 • Radiowa Kronika Województwa Podlaskiego odc. 20

  Miniaturka artykułu
  2017-09-05 10:32:41

  Prawie 400 milionów złotych z przeznaczeniem na budowę i rozbudowę podlaskich dróg, spotkanie dotyczące ASF w województwie podlaskim, dofinansowanie projektów zgłoszonych w ramach Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury i uroczyste otwarcie dróg w gminie Janów – te i inne tematy w dzisiejszej audycji.

 • Radiowa Kronika Województwa Podlaskiego odc. 19

  Miniaturka artykułu
  2017-09-05 10:25:54

  Nowy dyrektor Białostockiego Centrum Onkologii i nowy wójt gminy Boćki, kolejne inwestycje w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży, rozdysponowanie pieniędzy dla organizacji pozarządowych na rehabilitację osób niepełnosprawnych i Podlaska Oktawa Kultur. To wszystko do usłyszenia w dzisiejszym odcinku kroniki.

 • Radiowa Kronika Województwa Podlaskiego odc. 18

  Miniaturka artykułu
  2017-08-23 10:28:00

  Roman Eugeniusz Nojszewski nowym dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, 30 mln zł na łomżyńskie drogi, zmiany w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska, 10. Jubileuszowa Podlaska Oktawa Kultur i Wojewódzka Olimpiada Aktywności Wiejskiej. Te i inne tematy w dzisiejszej audycji.

 • Radiowa Kronika Województwa Podlaskiego odc. 17

  Miniaturka artykułu
  2017-08-21 11:22:17

  Realizacja projektów z zakresu gospodarki wodno-ściekowej, konkurs na dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, kolektory słoneczne w Wasilkowie, nowy mural w Białymstoku na Folk on the Street – te i inne tematy w dzisiejszej audycji.

 • Radiowa Kronika Województwa Podlaskiego odc. 15

  Miniaturka artykułu
  2017-07-22 12:43:12

  W dzisiejszym odcinku: przebudowa drogi wojewódzkiej nr 676 na odcinku Białystok – Supraśl, miejsca przyjazne rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo, powrót na rynek pracy dzięki pomocy Caritas Polska, promocja podlaskich kulinariów podczas festiwalu „Smaki Podlasia”. Te i inne tematy w dzisiejszej audycji.

 • Radiowa Kronika Województwa Podlaskiego odc. 13

  Miniaturka artykułu
  2017-07-19 08:52:12

  Dofinansowanie realizacji projektu „Centrum Badań Innowacyjnych w zakresie prewencji chorób cywilizacyjnych i medycyny indywidualizowanej”, dotacja dla Białostockiego Centrum Onkologii, święcenia biskupie i ingres Arcybiskupa Metropolity Tadeusza Wojdy, wsparcie finansowe Zarządu Województwa Podlaskiego dla 24. Międzynarodowego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża – te i inne tematy w dzisiejszej audycji.

 • Radiowa Kronika Województwa Podlaskiego 12/2017

  Miniaturka artykułu
  2017-06-22 10:25:08

  W dzisiejszej audycji m.in. o: dotacjach dla Szpitala Wojewódzkiego w Łomży i Szpitala Psychiatrycznego w Choroszczy, konkursie na nowego dyrektora Białostockiego Centrum Onkologii, wizycie studyjnej pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Belgii, zmianie rozkładu jazdy pociągów Przewozów Regionalnych, obradach Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy oraz przyznaniu Bogusławowi Dębskiemu Odznaki Honorowej Województwa Podlaskiego.

facebook