Dodana: 4 marzec 2018 12:42

Zmodyfikowana: 4 marzec 2018 12:42

Suwałki. Kalendarz wydarzeń kulturalnych i sportowych na 2018 rok

O kalendarzu wydarzeń kulturalnych i sportowych mówili w piątek (02.03) podczas specjalnej konferencji prasowej w suwalskim Urzędzie Miejskim Czesław Renkiewicz, Prezydent Miasta, Ewa Sidorek Zastępca Prezydenta, Alicja Andrulewicz, dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury i Waldemar Borysewicz, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

Ilustracja do artykułu konferencja-kalendarz-5.jpg

Kalendarz wydarzeń na 2018 rok w Suwałkach to ponad 180 różnych imprez skierowanych do wszystkich mieszkańców miasta, 36 wydarzeń sportowych organizowanych przez OSiR, 110 imprez kulturalnych z udziałem SOKu, w tym największe i sztandarowe imprezy kulturalne Miasta Suwałki, coroczne święta i rocznice państwowe.

W Suwałkach w 2018 roku wystąpią takie zespoły jak: Pectus, Natalia Szroeder czy Power Play. W mieście odbędzie się też szereg dużych imprez sportowych, wśród nich: PZLA Mistrzostwa Polski w Sztafetach i Welobojach 2018, RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania czy OSIR ON TOUR, a także mecze ligowe suwalskiego Ślepska i Wigier.

Jeszcze w marcu poznamy gwiazdy 11. edycji Suwałki Blues Festival.

Zupełnie oddzielną pozycję w kalendarzu zajmują wydarzenia związane z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Suwałkach. To ponad 40 różnych imprez ogólnomiejskich przygotowywanych przez Miasto Suwałki, suwalskie instytucje kultury, a także organizacje pozarządowe oraz ponad 290 działań zaplanowanych przez miejskie placówki oświatowe.

 W naszym kalendarzu znajdują się zarówno imprezy cykliczne jak i nowe propozycje – mówił podczas konferencji Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. – Prawie 200 różnych wydarzeń będzie miało miejsce w całym 2018 roku. One wymagają odpowiedniego zaplanowania, przygotowania logistycznego i finansowego. Już teraz warto zwrócić uwagę na to, co zaplanowaliśmy w poszczególnych miesiącach, aby móc dostosować swój czas wolny, urlop do tego kalendarza. Nasza oferta jest bardzo różnorodna, bogata i każdy znajdzie w niej coś dla siebie – dodał prezydent.

 Za: UM Suwałki

KALENDARZ IMPREZ MIEJSKICH 2018

facebook