Dodana: 16 wrzesień 2018 16:35

Zmodyfikowana: 16 wrzesień 2018 16:35

Po raz XIX przedstawiciele administracji publicznej modlili się w Świętej Wodzie

Modlitwa różańcowa, złożenie wieńców przy Krzyżu Samorządowców i Parlamentarzystów Województwa Podlaskiego oraz przy Krzyżu Administracji Rządowej, uroczyste nabożeństwo z udziałem pocztów sztandarowych - w niedzielę, 16 września br. w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie już po raz dziewiętnasty odbyła się pielgrzymka parlamentarzystów, samorządowców i pracowników administracji publicznej województwa podlaskiego. Mszy św. przewodniczył Ks. Arcybiskup Senior Archidiecezji Białostockiej Edward Ozorowski.

Ilustracja do artykułu XIX Pielgrzymka samozrądowa (1).JPG

Uroczystości w Świętej Wodzie  otworzyła  o 11.00 wspólna modlitwa różańcowa do Siedmiu Boleści Matki Bożej na Wzgórzu Krzyży. Pielgrzymce przewodniczył  duszpasterz parlamentarzystów i pracowników administracji publicznej. ks. dr Jarosław Grzegorczyk.

Następnie zostały złożone wieńce przy Krzyżu Samorządowców i Parlamentarzystów Województwa Podlaskiego i przy Krzyżu Administracji Rządowej. 
 Tu z okolicznościowymi przemówieniami wystąpili wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, dyrektor Gabinetu Marszałka Wiesław Żyliński i sekretarz miasta Białegostoku Krzysztof Karpieszuk.

- Już po raz dziewiętnasty spotykamy się na tym Wzgórzu Krzyży i choć przez ten czas, który upłynął od pierwszej pielgrzymki, otaczająca nas rzeczywistość ogromnie się zmieniła, to jedno pozostaje niezmienne, żyjemy w wolnej, niepodległej  ojczyźnie – mówił wojewoda Paszkowski -  To wielki dar , o którym powinniśmy pamiętać, zwłaszcza w  roku wielkiego jubileuszu setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Natomiast szef Gabinetu Marszałka Województwa Wiesław Żyliński, w swoim wystąpieniu podkreślał, że praca administracji publicznej jest przede wszystkim służbą społeczeństwu.
-  To modlitewne spotkanie jest  świadectwem naszej wiary, ale jest także okazją aby jak co roku wspólnie przekonać się, że nasza praca ma charakter służby, służby drugiemu człowiekowi. Musimy pamiętać, że codzienna praca administracji publicznej ma głębszy sens i pozwala organizować życie społeczne, a tym samym wpływać na jakość  życia wszystkich naszych obywateli.
 

W południe, przy Grocie została odprawiona Msza św., której przewodniczył   Ks. Abp Ewdward Ozorowski, homilię wygłosił ks. Tadeusz Kasabuła.

W uroczystościach wzięli udział m.in. samorządowcy, posłowie na Sejm RP, władze Wasilkowa, radni białostoccy, przedstawiciele służb mundurowych, harcerze i mieszkańcy Wasilkowa. Samorząd województwa podlaskiego reprezentowali radni Elżbieta Kaufamn- Suszko i Bogusław Dębski.
Nabożeństwo różańcowe i Msza św. odbyły się w asyście pocztów sztandarowych podlaskich służb mundurowych.

oprac.ak 

facebook