Dodana: 2 czerwiec 2018 17:44

Zmodyfikowana: 2 czerwiec 2018 17:50

Ósma edycja Podlaskiego Pikniku Militarnego „Misja Wschód”

Kilkuset rekonstruktorów i odtwórców historycznych z kraju i zagranicy, przejażdżki pojazdami militarnymi, pokazy dynamiczne, rekonstrukcje – jak co roku w Ogrodniczkach miłośnicy militariów nie mogli narzekać. I jak zwykle widzowie dopisali - na tymczasowym poligonie w Ogrodniczkach stawiły się tysiące miłośników armii i uzbrojenia. Zarząd Województwa Podlaskiego reprezentował na tej imprezie Maciej Żywno, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego.

Ilustracja do artykułu piknik militarny 2018.jpg

VIII Podlaski Piknik Militarny zorganizowany został także dzięki wsparciu (30 tys. zł ) Samorządu Województwa Podlaskiego. W sobotnik, oficjalnym otwarciu Pikniku udział wziął Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Maciej Żywno, Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku, Krzysztof Jurgiel, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Radosław Dobrowolski, burmistrz Supraśla.

- Szanowni Państwo, Kochani, doskonale wiecie co chcecie robić na Pikniku Militarnym, wiecie po co tu przyjechaliście. Grupy rekonstrukcyjne od wielu lat szlifują historię swoich formacji, a widzowie mogą tę historię zobaczyć odegrana bardzo wiernie. Gratuluję Wojciechowi Hernikowi i jego ekipie kolejnej edycji tego wydarzenia, a wszystkim życzę udanej zabawy - mówił w czasie otwarcia imprezy wicemarszałek Maciej Żywno. - Cieszę się, że jako Samorząd Województwa wsparliśmy to przedsięwzięcie.

Pokaz sztuki militarnej będzie można podziwiać i w Ogrodniczcah jutro, w niedzielę 3 czerwca. Piknik to także możliwość zobaczenia ciężkiego współczesnego sprzętu wojskowego, m.in. armatohaubicy Krab wraz z wozem dowodzenia oraz półgąsienicowego half tracka Sd.Kfz.

Organizatorami Podlaskiego Pikniku Militarnego „Misja Wschód” są: Stowarzyszenie „Czemu by nie”, Miasto Białystok, Muzeum Wojska w Białymstoku oraz Gmina Supraśl. .  

Szczegółowy program znajduje się na stronie www.piknikmilitarny.pl.    
Na podst. www.bialystok.pl

 

facebook