Dodana: 17 lipiec 2017 11:52

Zmodyfikowana: 17 lipiec 2017 12:30

Konwent dyrektorów Wojewódzkich Urzędów Pracy

W poniedziałek 17 lipca, w Supraślu, rozpoczął się dwudniowy konwent dyrektorów Wojewódzkich Urzędów Pracy. Spotkaniu przewodniczyła Janina Mironowicz, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku. W imieniu Zarządu Województwa Podlaskiego z dyrektorami spotkał się Marszałek Jerzy Leszczyński.

Ilustracja do artykułu IMG_20170717_115030.jpg

W czasie konwentu dyskutowano m.in. o regulacji rynku pracy pod kątem emigrantów. 

- Rynek pracy obecnie się reguluje i zarówno w kraju, jak i naszym województwie, bezrobocie spada. Można już teraz mówić o rynku pracownika. I dlatego tak ważna, dla nas w Podlaskiem, jest regulacja rynku pracy w kontekście emigrantów i napływu siły roboczej ze wschodu. W tej chwili bowiem tacy pracownicy są u nas poszukiwani - przyznał Jerzy Leszczyński, Marszałek Województwa Podlaskiego. - Staramy się w naszym Regionalnym Programie Operacyjnym przystosować i kwestie związane z doskonaleniem zowodym na poziomie średnim i wyższym. Jak duże to wyzwanie wiemy wszyscy – szkolnictwo zawodowe swego czasu zostało zaniechane i teraz trzeba to odbudować. A rynek pracy wymaga nowych wyzwań, fachowców.

Dyrektorzy Wojewódzkich Urzędów Pracy, którzy do Supraśla zjechali z całej Polski zapoznali się z projektem "Pożyczki na kształcenie" w ramach PO WER - co jest pilotażem nowej metody finansowania kształcenia ustawicznego. Założenia nowego projektu zaprezentował Marek Szczepański, dyrektor programowy projektu z Agencji Rozwoju regionalnego w Starachowicach.

W programie przewidziano także spotkanie z Pawłem Chorążym, Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Rozwoju oraz Piotrem Krasuskim, Dyrektorem Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego w Ministerstwie Rozwoju, oraz spotkanie z Hanną Świątkiewicz-Zych, dyrektorem Departemntu Rynku Pracy w Minsiterstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

facebook