Dodana: 4 listopad 2017 16:58

Zmodyfikowana: 4 listopad 2017 16:58

Białystok. Inwestycja drogowa na Nowosielskiej

Wiosną przyszłego roku mieszkańcy ulicy Nowosielskiej będą mogli korzystać z wygodniejszych dojazdów i dojść do swoich domów. Wzdłuż wybudowanego odcinka ulicy powstanie też droga rowerowa. Miasto właśnie podpisało umowę na realizację tej inwestycji.

Ilustracja do artykułu 0x0 (6).jpg

Wykonawcą nowej drogi na osiedlu Starosielce w Białymstoku jest firma B.K. Tras Roboty Drogowe Borsukiewicz s.j. Wybuduje ona odcinek ulicy Nowosielskiej o długości ok. 545 m, od ul. ks. J. Popiełuszki do skrzyżowania z ul. Francuską.

Prace obejmą budowę jezdni z betonu asfaltowego, sięgaczy, chodników po obu stronach ulicy, zjazdów do posesji, wyniesionego skrzyżowania i ścieżki rowerowej. Wykonawca zadba też o budowę infrastruktury technicznej – regulację wysokościową studni, ułożenie rur osłonowych oraz o wykonanie zieleńców.

– Inwestycje drogowe, jak ta na ulicy Nowosielskiej, bardzo ułatwiają życie mieszkańcom, którzy dzięki nim mogą komfortowo dojeżdżać do swoich domów. To przedsięwzięcie pozwoli także zadbać o wygodę rowerzystów – powiedział Adam Poliński, zastępca prezydenta Białegostoku.

Przekazanie placu budowy odbędzie się 8 listopada br. Planowany termin zakończenia prac to połowa maja 2018 roku. Realizacja tego przedsięwzięcia kosztuje ponad 3 mln 900 tys. zł.

za: UM Białystok

facebook