Dodana: 22 sierpień 2017 08:11

Zmodyfikowana: 22 sierpień 2017 08:11

Augustów. Ulica Straży Leśnej oddana do użytku mieszkańców

W poniedziałek, 21 sierpnia, w obecności mieszkańców Augustowa odebrano przebudowaną ulicę Straży Leśnej. Inwestycja została zrealizowana w ramach inicjatywy lokalnej we współpracy z mieszkańcami.

Ilustracja do artykułu UlicaStrażyLeśnej.mini.jpg

- W roku jubileuszu 460-lecia Augustowa oddajemy kolejną przebudowaną ulicę. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom za współpracę, dzięki której poprawiamy infrastrukturę i tym samym rozwijamy nasze miasto – podkreślił burmistrz Augustowa Wojciech Walulik.

Ulica Straży Leśnej posiada nawierzchnię z kostki betonowej obramowaną krawężnikami betonowymi. Natomiast zjazdy do posesji zostały wykonane z kostki brukowej betonowej. Wykonawcą tej inwestycji była firma POLDREN Andrzej Masiewicz. Ulica Straży Leśnej jest następną z ulic zbudowanych w ramach realizacji programu ,,Rozwoju sieci dróg miejskich”, zainicjonowanego w 2016 r. przez Radę Miejską w Augustowie. W ramach programu w 2017 roku zostanie przebudowanych łącznie 17 ulic.

Mieszkańcy partycypują w kosztach realizacji przedsięwzięcia poprzez zakładanie komitetów budowy swoich ulic. Ich wynosi 1000 lub 1500 zł od jednej nieruchomości położonej przy danej ulicy i zależy głównie od szerokości projektowanej drogi. Obecnie założonych jest już ponad 40 komitetów, a zainteresowanie programem wyrażają także mieszkańcy kilku następnych.

facebook