Dodana: 9 lipiec 2017 10:43

Zmodyfikowana: 9 lipiec 2017 10:43

XII Zlot Wojowników Słowian, Bałtów i Wikingów. Drohiczyn nad Bugiem 8 – 9 Lipca 2017 r.

Wioska rzemieślnicza z pradawnych czasów, pokaz łodzi słowiańskich, koncert muzyki dawnej a przede wszystkim inscenizacja najazdu Polan na Drohiczyn – to tylko niektóre z atrakcji, które czekają nas podczas XII Zlotu Wojowników Słowian, Bałtów i Wikingów. W Drohiczynie nad Bugiem trwa spotkanie miłośników słowiańskiej obyczajowości i kultury.

Ilustracja do artykułu 11.jpg

- Mamy nadzieję, że atrakcje jakie przygotowaliśmy pozwolą  uzupełnić wiedzę, usłyszeć ciekawe historie oraz przede wszystkim miło spędzić czas. Chcielibyśmy zaprosić odtwórców historii aby przyczynili się w sposób aktywny do tego aby po raz kolejny duch historii rozciągnął nad nami płaszcz niezwykłości – podkreślają organizatorzy wydarzenia

 

Miejsce Festiwalu – Drohiczyn, plac nad Bugiem

Wstęp na Festiwal  dorośli - 10 zł.

Wstęp na Festiwal dzieci - 5 zł.

Wstęp na Festiwal maluchy - bezpłatnie.

W dniach 8 - 9 Lipca otwarta będzie dla zwiedzających wioska rzemieślnicza.  Tam zostanie odtworzony świat dawnych mieszkańców tych ziem. Będzie można odwiedzić warsztaty rzemieślnicze, m.in. kowalski, wytopu żelaza, odlewnictwa, garncarza, snycerza, rogownika, wróżbiarki i wiele innych.

Organizatorzy zachęcają również do udziału w głosowaniu na najlepszy zespół muzyki dawnej w ramach  V Festiwalu Muzyki Dawnej Na słowiańska Nutę – Gędźbowanie 2017”

Na scenie konkursowej prezentować się będą zespoły walczące o „Złotą Ligawkę” oraz inne cenne nagrody.

- Zapraszamy również na pokaz łodzi-dłubanek, pokaz z ogniem, pokazy konne i szereg innych ciekawych zdarzeń towarzyszących. W szczególności na sobotni wieczór, w którym odbędzie się rekonstrukcja pt. Najazd Polan na Drohiczyn – zachęcają organizatorzy XII Zlot Wojowników Słowian, Bałtów i Wikingów - Na miejscu przygotowaliśmy wiele atrakcji dla wszystkich i w każdym wieku. Najmłodszych zapraszamy na Blok Warsztatów Twórczych z naszymi odtwórcami.

Organizatorzy zwracają się z prośbą o uszanowanie rzeczy oraz wyposażenia odtwórców. 

Pliki do pobrania

facebook