Dodana: 27 sierpień 2017 08:13

Zmodyfikowana: 27 sierpień 2017 08:13

XI Spotkania Hubertowskie w Puszczy Knyszyńskiej

Gmina Czarna Białostocka, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych, Nadleśnictwo Czarna Białostocka i Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Białymstoku zapraszają w dniach 09 – 10 września 2017 roku na „XI Spotkania Hubertowskie w Puszczy Knyszyńskiej” do Czarnej Białostockiej. „Spotkania Hubertowskie” to promowanie wśród szerszej społeczności kilkusetletniej tradycji, zwyczajów związanych z łowiectwem i myślistwem na terenie Puszczy Knyszyńskiej.

Ilustracja do artykułu spotkania hubertowskie 2016 fot. G. Wilczewski (3).JPG

Wzorem lat ubiegłych w sobotę myśliwi będą mogli sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie uczestnicząc w zawodach na strzelnicy w Karakulach. W godzinach popołudniowych, podczas VI Międzynarodowego Seminarium Naukowego zaproszeni goście oraz wszyscy zainteresowani będą rozważać problemy współczesnego łowiectwa i zastanawiać się nad jego przyszłością.

W niedzielę, po poświęceniu kapliczki św. Gwalberta (patrona leśników) przy Nadleśnictwie Czarna Białostocka i uroczystej Mszy św. Huberta w wykonaniu Zespołu Muzyki Myśliwskiej Hubertus z Kwidzyna, dalsza część imprezy odbędzie się w plenerze, nad zalewem Czapielówka.

Tam, przy dźwiękach nie tylko muzyki myśliwskiej odwiedzających czeka wiele atrakcji - wystawy tematyczne, stoiska edukacyjne, prezentacje wyrobów firm branż drzewnych, kiermasze sadzonek leśnych, ogrodniczych. Nie zabraknie pokazów sokolniczych, ratownictwa wodnego, miasteczka ruchu drogowego z symulatorem zdarzeń, a także stoisk rzemieślniczych i producentów regionalnej żywności. Rozstrzygnięte zostaną konkursy: „Zwierzęta Puszczy Knyszyńskiej”, „Hubertowskie Jadło” oraz uhonorowani zwycięzcy zawodów strzeleckich i wędkarskich. W części muzycznej wystąpią zespoły „Hubertus”, „Trans”, Trio Akordeonowe „Akord”, „Szafis” i Orkiestra Dęta z Białegostoku.

Wydarzenie jest nie tylko wzbogaceniem kalendarza imprez, ale również promocją walorów przyrodniczych, kulturowych Puszczy Knyszyńskiej i Podlasia. To doskonała dobra okazja do wymiany doświadczeń myśliwych i ludzi związanych z lasem, tu bowiem spotykają się miłośnicy łowiectwa, myślistwa z różnych rejonów Polski oraz z zaprzyjaźnionych kół zza wschodniej granicy.

facebook