Dodana: 12 wrzesień 2017 15:13

Zmodyfikowana: 12 wrzesień 2017 15:13

Podróż na Grenlandię. Niezwykły projekt suwalczanina

Andrzej Makowski pochodzi z Suwalszczyzny znanej jako polski Biegun Zimna. To porównanie zainspirowało go do podjęcia niezwykłej wyprawy. Między pierwszym, a trzydziestym kwietnia 2018 roku planuje wybrać się w podróż na Grenlandię. Chce osobiście sprawdzić jak wiele wspólnego ma jego region z prawdziwym Kołem Podbiegunowym.

Ilustracja do artykułu sunset-189353_960_720.jpg

Wraz z nim na Grenlandię pojedzie maskotka Pogodnych Suwałk: Biały Miś, stąd też i nazwa wyjazdu: "Biały Miś w poszukiwaniu korzeni". Materiał tam zebrany będzie przekazany do Działu Promocji Regionu Suwalskiego Urzędu Miasta.

- Przez cztery tygodnie samotnej podróży postaram się jak najlepiej poznać kulturę i zwyczaje Innuitów. W planach mam kosztowanie lokalnych potraw tj.: wieloryb, foka czy nalewka z wola pardwy. Mam nadzieję, że uda mi się również poznać ciekawych ludzi i spróbować jazdy psim zaprzęgiem oraz spłynąć kajakiem - wyjaśnia Arkadiusz Makowski.

Arkadiusz Makowski sam finansuje cała wyprawę. Relację z podróży będzie można śledzić na blogu podróznika "Smaczne podróże".

 

facebook