Dodana: 21 lipiec 2017 09:43

Zmodyfikowana: 21 lipiec 2017 09:43

PATRONAT. XXII Festiwal Wielu Kultur i Narodów „Z wiejskiego podwórza”

Od 21 do 23 lipca 2017 Czeremcha (woj. podlaskie) już po raz dwudziesty drugi będzie przeżywała najazd fanów folku z całej Europy. Przez kolejne lata Festiwal „Z wiejskiego podwórza”, zdobył uznanie widzów i wykonawców. Jest jednym z najlepszych imprez folkowych w Polsce, a jedynym tego typu na Podlasiu. Tym razem, w Czeremsze zaprezentuje się blisko 12 zespołów muzycznych, teatrów z Polski, Węgier, Białorusi, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Albanii.

Ilustracja do artykułu baner-czremsz2017.jpg

Piątkowe koncerty są dedykowane Puszczy Białowieskiej.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej i Gminny Ośrodek Kultury w Czeremsze, a gospodarzem znany w Polsce zespół folkowy Czeremszyna.

„Z wiejskiego podwórza”, to nie tylko koncerty zespołów i pokazy sztuki ludowej, to także spektakle,  warsztaty rękodzielnicze, muzyczne, taneczne, kulinarne, wystawy, pokazy filmów. Po raz dwunasty w  historii „Z wiejskiego podwórza” odbędzie się konkurs kulinarny na potrawę regionalną z udziałem znanych polskich kucharzy Joanny Jakubiuk, Anety i Jana Kuroniów, Giena Mientkiewicza i Zbyszka Kmiecia.

Wystąpią m.in.:  Czeremszyna (Polska), Raz Dwa Trzy (Polska), Aurevoir (Węgry), Kapela ze Wsi Warszawa (Polska),  Horyna (Ukraina), Troitsa (Białoruś), Dziady Kazimierskie (Polska), Teatr Delikates (Polska), Fanfara Tirana meets Transglobal Underground ( Albania /UK), Lelek (Polska), Warsaw Balkan Madness (Polska), DJ Woj. ( Polska), Młode Djembe (Polska).

W programie festiwalu także pokaz filmu „Papusza” i spotkanie z Zbigniewem Walerysiem, spotkanie z Anetą Prymaką – Oniszk i promocja książki „Bieżeństwo 1915. Zapomniani uchodźcy”, promocja książki "Wilki" i „Lolek” połączone ze spotkaniem z Adamem Wajrakiem.

A ponadto:

- Pokaz obrzędu chrzcin w wykonaniu zespołu śpiewaczego Rodyna z Dubiażyna.

- Konferencja " Kultura a religia - obrzędy, rytuały, konflikty"

- Wystawa fotograficzna " To, co nie umiera, nie żyje" połączona z koncertem pieśni pogrzebowych

22 - 23.07.2017  III Turniej Piłki Błotnej SWAMP FOOTBALL
24 - 28.07.2017 r. Imprezy towarzyszące: warsztaty śpiewu „białego”, rękodzielnicze: filcowania, wykonywanie kwiatów z bibuły, garncarskie

www.festiwalczeremcha.pl

Pliki do pobrania

facebook