Dodana: 8 lipiec 2018 18:05

Zmodyfikowana: 8 lipiec 2018 18:05

PATRONAT. V Międzynarodowy Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Bułata Okudżawy w Hajnówce

Dla naszego kraju Bułat Okudżawa był postacią szczególną - na jego ciepłym głosie wychowały się miliony Polaków, którym w serca zapadły nieśmiertelne pieśni. To On śpiewając cicho, bez złości, przygotowywał Europę do burzenia dzielących ją murów. Bułat Okudżawa kochał Warszawę i Polskę. Uważał Polskę za swoją drugą Ojczyznę.

Ilustracja do artykułu V+Festiwalplakatmalyyy.jpg

Stowarzyszenie Społeczno Kulturalne „ Granie bez Granic” z Białegostoku  już od 5 lat jest organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Bułata Okudżawy w Hajnówce: „Wiara, Nadzieja, Miłość.” W festiwalu uczestniczy i patronuje wydarzeniu Pani Olga Okudżawa -wdowa po Mistrzu Bułacie. Festiwal obejmuje Patronatem Honorowym także: Zarząd Główny Związku Literatów Polskich, Marszałek Województwa Podlaskiego, Wojewoda Podlaski i Prezydent Białegostoku. Udział swój w festiwalu zadeklarowało wielu znanych bardów Rosji, Ukrainy,  oraz cała plejada przedstawicieli i wykonawców piosenki poetyckiej w Polsce – miłośników twórczości wielkiego Gruzina.

- W roku 2018 odbędzie się V jubileuszowy festiwal. To nasze święto. To święto wszystkich ludzi kochających dobrą wartościową poezję i muzykę – mówi Anatol Borowik, twórca festiwalu. - Festiwal koncertował dotychczas w wielu miastach Polski takich jak: Hajnówka, Toruń, Górsk, Rypin, Inowrocław, Ciechocinek, Lublin, Białystok, Bielsk Podlaski, Sokółka, Szepietowo, a od 3 lat organizuje Koncert Towarzyszący „Śladami Bułata Okudżawy w Warszawie”. Przez te 4 lata przez sceny naszego Festiwalu przewinęło się ponad stu artystów z Polski, Rosji, Ukrainy, Białorusi, Bułgarii, Armenii, Niemiec, Czech, Anglii.

W konkursach festiwalowych wzięło udział około 120 artystów z Polski i z zagranicy. Większość festiwalowych koncertów pomyślana jest jako Bułatowski Tabor Poezji - jedyny chyba w Polsce festiwal wędrujący po kraju. Artyści i organizatorzy przemieszczają się z miasta do miasta  grając na dużych przestrzeniach nie pobierając opłat za swoje koncerty. Wstępem są skromne datki na rzecz Hospicjów Onkologicznych w Michałowie i Lublinie. To idea która cementuje organizatorów i wolontariuszy ale też uwiarygodnia Festiwal w oczach tysięcy widzów odwiedzających amfiteatry i sale koncertowe na których występujemy.

Program Festiwalu w roku 2018:

05.07 2018 godz.18.00 III Warszawski Koncert „ Śladami Bułata Okudżawy” - Bielański Ośrodek Kultury. Warszawa

06.07.2018 godz.18.00  Koncert Towarzyszący. Amfiteatr Filharmonii i Opery Podlaskiej

07.07.2018 godz. 10.00 Konkurs Festiwalowy -Hajnowski Dom Kultury. Hajnówka

08.07.2018. godz. 18.00 Koncert Galowy. Amfiteatr Miejski w Hajnówce.

09.07.2018. godz. 18.00. Koncert Towarzyszący. Gminny Ośrodek Kultury w Szepietowie.

 

 

facebook