Dodana: 11 październik 2017 08:31

Zmodyfikowana: 11 październik 2017 08:31

PATRONAT. IV Ogólnopolski Festiwal Sztuk Komediowych Teatrów Amatorskich DECHA

IV Ogólnopolski Festiwal Sztuk Komediowych Teatrów Amatorskich DECHA zbliża się wielkimi krokami. Wydarzenie, organizowane przez Stowarzyszenie Kreatywny Bielsk Podlaski we współpracy z Bielskim Domu Kultury, będzie trwało dwa dni (14-15 października).

Ilustracja do artykułu plakat IV decha-MALY.jpg

W sobotę, po oficjalnym rozpoczęciu festiwalu przez burmistrza miasta Bielsk Podlaski Jarosława Borowskiego, widzowie obejrzą cztery spektakle konkursowe teatrów z m.in. z Warszawy i Lubartowa.

Niedzielę teatry rozpoczną aktywnie na warsztatach teatralnych z formy prowadzonych przez aktora i jurora DECHY – Daniela Laseckiego. Następnie odbędą się kolejne, trzy pokazy spektakli konkursowych. Wieczorem jury w składzie: Daniela Laseckiego (aktora teatru lalek, absolwenta Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, krytyka teatralnego i kierownika literackiego Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki w Białymstoku Konrada Szczebiota oraz dziennikarki TVP3 Białystok Iwony Zawadeckiej, przyzna nagrody w czterech kategoriach: Najlepszy Spektakl, Najlepszy Reżyser oraz Najlepsi Aktor i Aktorka.

Festiwal DECHA jest pierwszą taką imprezą w Bielsku Podlaskim, mająca na celu zrzeszanie teatrów nieprofesjonalnych z całej Polski.  To wielkie święto teatru i komedii, które od czterech lat obchodzi z nami wielu mieszkańców nie tylko Bielska Podlaskiego, ale całego województwa.

https://www.facebook.com/search/top/?q=iv%20festiwal%20decha%202017

facebook