Dodana: 21 lipiec 2017 09:13

Zmodyfikowana: 21 lipiec 2017 09:13

PATRONAT. 28 lipca 2017 roku w Hajnówce odbędzie się II Festiwal Bajek

Park Miejski w Hajnówce na jeden dzień stanie się krainą, pełną opowieści, baśniowych postaci i muzyki. Krainą, w której najważniejszym wehikułem jest nasza wyobraźnia. Bajki i opowieści będzie można obejrzeć, namalować, poczytać, posłuchać… Będzie można się zamienić w kogoś całkiem innego, porozmawiać z Babą Jagą, przejechać się Bajkową Limuzyną, wziąć udział w improwizowanym spektaklu, zagrać w baśniową grę i poprosić Drzewo Życzeń o spełnienie najgorętszego pragnienia…

Ilustracja do artykułu festiwal bajki.jpg

Jak podkreślają organizatorzy - Festiwal powstaje z potrzeby serca, żeby dzielić się dzieciństwem z każdym, bez względu na wiek, zachwycać bogactwem świata bajek, rozwijać wyobraźnię u najmłodszych i przywracać radość życia dorosłym.

Z bajek nigdy się nie wyrasta. Bajkowy świat jest w każdym z nas, czasem zepchnięty w jakiś oddalony zakątek duszy, czasem trochę uśpiony, ale nadal żywy. Wystarczy mały krok, by świat bajek się obudził, przypomniał o sobie, dał radość nam wszystkim.

W programie

- Nowe życie bajek - Bajkowa Wymienialnia - jeśli w Waszym pokoju zalegają sterty bajek (wielokrotnie przeczytanych, obejrzanych, wyuczonych na pamięć), a marzy się coś zupełnie nowego, mamy dla Was propozycję: otwieramy Bajkową Wymienialnę. Do wymiany możecie przynieść swoje bajki (książki, płyty z filmami w dobrym stanie) i wymienić na inne lub dać im nowe życie.

- Smok, Królewna, Baba Jaga - możesz być kim tylko chcesz - Bajkowe Studio Fotograficzne - kolekcja strojów do przebrania (możecie się podzielić własnymi strojami lub przyjść w bajkowym przebraniu);

- Bajeczne opowieści

- Sad, w którym rosną bajki

- Teatr Bajka

- Limuzyna pełna bajek

- Wielkie Bajkowe Bańkowanie;

- BAJKI w każdej postaci i formie, a oprócz tego wiele tajemnic, niespodzianek, gier, zabaw i konkursów.

Organizator:

Fundacja na rzecz budowy otwartego społeczeństwa ONI – TO MY

Partnerzy:

PARPARUSZA – wędrowna wytwórnia zdarzeń, Chatka Baby Jagi, Teatr CZREVO, Teatr DELIKATES, Dom Dziecka w Białowieży

 

facebook