Dodana: 9 styczeń 2018 09:31

Zmodyfikowana: 9 styczeń 2018 09:56

Noworoczny Koncert Charytatywny Zespołu Pieśni i Tańca ŚLĄSK

Koncert zorganizowany przez Fundusz Białystok Ojcu Świętemu odbył się w poniedziałek 8 stycznia w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Te noworoczne koncerty są już tradycyjną formą podziękowania wszystkim darczyńcom i współpracownikom Fundacji dzięki którym możliwe jest kontynuowanie programu stypendialnego dla najbardziej zdolnej młodzieży.

Ilustracja do artykułu glowne.jpeg

Wszystkim darczyńcom jeszcze przed rozpoczęciem koncertu podziękował prezes Funduszu Białystok Ojcu Świętemu - ksiądz Andrzej Kołpak.

- Cieszymy się ze możemy pomagać i że Ojciec Święty, którego tak wszyscy kochamy, ma w naszym mieście żywy pomnik dzięki czemu nasza młodzież swoje talenty może realizować dzięki waszej pomocy - mówił Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.

Wicemarszałek Maciej Żywno, który przed lata brał udział w zakładaniu Funduszu Białystok Ojcu Świetemu, pogratulował kontynuowania tak wspaniałej inicjatywy. 

- Czas kolędowania jest pięknym okresem, który sprzyja wspólnemu spędzaniu czasu. Dzisiaj mamy fenomenalną okazję w tej radosnej atmosferze kolędowania wesprzeć młodych zdolnych ludzi- podkreślił wicemarszałek Maciej Żywno. - Gratuluję Funduszowi Białystok Ojcu Świętemu bardzo dobrego koncertu.

Przypomnijmy, że Fundusz powstał w kwietniu 2005 roku przy parafii pw. Św. Ojca Pio. Jako fundacja pod nazwą Fundusz Białystok Ojcu Świętemu. Jak można przeczytać na stronie Funduszu: "Misją funduszu jest połączenie serc Białostoczan we wspólnym dziele społecznej solidarności poprzez działalność na rzecz awansu cywilizacyjnego i poprawy jakości życia społeczności oraz realizacja idei "żywego pomnika Ojca Świętego Jana Pawła II".

Od początku istnienia Fundusz Białystok Ojcu Świętemu - przykład szczególną uwagę do poprawy sytuacji materialnej i edukacyjnej dzieci i młodzieży z Białegostoku. Program Stypendialny prowadzony przez Fundusz od roku szkolnego 2005/2006 koncentruje się na wspieraniu zdolnej młodzieży z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym bądź ekonomicznym. W miarę możliwości Fundsuz stara się zapewnić podopiecznym wsparcie finansowe, materialne oraz edukacyjne. 

Na początku istnienia programu stypendialnego pomoc trafiła do grupy 14 gimnazjalistów a obecnie dzięki szczodrości i wsparciu białostoczan wsparcie udzielane jest dla 44 młodych ludzi z Białegostoku.
W tradycyjnym koncercie noworocznym, który od lat jest już formą podziękowania dla darczyńców Funduszu, w poniedziałek wysłuchać można było wokalno-instrumentalny koncert kolęd i pastorałek wzbogaconych bożonarodzeniową, góralską gawędą. Autorem muzycznych opracowań kolęd i pastorałek jest Stanisław Hadyna. Poezja Kazimierza Szemiotha w pastorałkach oraz góralskie gawędy Hanny Nowobilskiej dodają niepowtarzalnego charakteru polskich Świąt. W programie wysłuchać można m.in.: „Bóg się rodzi”, „Cicha noc”, „Lulajże Jezuniu”, „Oj maluśki”, „Przybieżeli do Betlejem”.
(opr.mk)
facebook