Dodana: 9 listopad 2017 12:39

Zmodyfikowana: 9 listopad 2017 12:39

Nasz patronat „DEUS EX MACHINA”

Polsko-litewski spektakl ONY, spotkania z twórcami, warsztaty dla dzieci oraz wystawa zdjęć 3D – wszystko to w ramach projektu DEUS EX MACHINA. Do udziału w nim zaprasza Białostocki Teatr Lalek.

Ilustracja do artykułu DEUS EX MACHINA.png

DEUS EX MACHINA to interdyscyplinarny projekt, realizowany przez Białostocki Teatr Lalek (BTL) we współpracy z 3 litewskim teatrami: Wileńskim Teatrem Kameralnym, Kowieńskim Teatrem Lalek oraz Teatrem Lalek w Kłajpedzie.

 

Projekt skierowany jest zarówno do dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat polskiej sztuki teatralnej i teatru lalek, promocja polsko-litewskiej współpracy oraz aktywizacja społeczeństwa do większego udziału w kulturze. Jednak najważniejszym celem proponowanych działań jest wyśmienita wspólna zabawa w rodzinnym gronie.

 

Co można napisać o ONYM? Dla wszystkich tych, którzy przyzwyczaili się już do tekstów Marty Guśniowskiej, zabawnych, ciepłych baśni, poprzewracanych do góry nogami, ONY może być nie lada niespodzianką. Bo oto mamy baśń poetycką, liryczną - choć nie pozbawioną humoru - opowieść o życiu tytułowego Onego, którego poznajemy jako ośmiolatka, a rozstajemy się z Nim u schyłku jego niezwykłego żywota. Pełna niespodziewanych zwrotów akcji inscenizacja Agnė Sunklodaitė i Jacka Malinowskiego, okraszona oryginalnymi projekcjami Mantasa Bardauskasa oraz klimatyczną muzyką i scenografią autorstwa zadomowionych już w BTL litewskich artystów – Antanasa Jasenki i Giedrė Brazytė, to propozycja dla całej Rodziny. Każdy odnajdzie w niej coś dla siebie – od zaskakujących przygód tytułowego bohatera, przez liczne zabawy słowem, aż po filozoficzną refleksję.

 

W ramach działań towarzyszących na Litwie odbędą się też wystawa zdjęć teatralnych w 3D, polsko-litewskie spotkania artystyczne i cykl zajęć edukacyjnych. Uczestnicy warsztatów otrzymają miły upominek w postaci gry „Podróż Onego”. Zwieńczeniem projektu będą pokazy spektaklu ONY w Białymstoku pod koniec listopada 2017 r.

 

Więcej informacji na stronie internetowej projektu : www.deus-ex-machina.pl  

 

GDZIE I KIEDY:

11-12.11.2017 r. – Wileński Teatr Kameralny (Vilniaus kamerinis teatras)

14-15.11.2017 r. – Kowieński Teatr Lalek (Kauno valstybinis lėlių teatras)

16-17.11.2017 r. – Teatr Lalek w Kłajpedzie i Teatr Dramatyczny w Kłajpedzie (Klaipėdos lėlių teatras i Klaipėdos dramos teatras)

25-26.11.2017 r. – Białostocki Teatr Lalek

 

facebook