Dodana: 26 luty 2019 12:21

Zmodyfikowana: 26 luty 2019 12:23

“MELPOMENA 2019” – zmagania teatralne młodych aktorów

W maju br. w Juchnowcu Kościelnym odbędzie się 4. edycja Wojewódzkiego Forum Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „MELPOMENA 2019”. W przeglądzie rokrocznie bierze udział kilkadziesiąt grup, które przedstawiają najciekawsze spektakle ze swojego repertuaru. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 kwietnia.

Ilustracja do artykułu melpomena.jpg

Konkurs skierowany jest do zespołów teatralnych, których członkami są uczniowie i wychowankowie placówek edukacyjnych i opiekuńczych, a także młodzież współpracującą z w/w zespołami z terenu woj. podlaskiego.

W ramach „Melpomeny” odbędą się także dwa konkursy recytatorskie: Gminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków „O Złotą Różdżkę Dobrej Wróżki” oraz  XIV Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Regionalnej im. Sylwii Chorąży, dedykowany gimnazjalistom oraz uczniom klas VII i VIII szkół podstawowych z terenu powiatu białostockiego.

„MELPOMENA 2019” odbędzie się w dniach 13 - 18 maja 2019 r. Konkursowy przegląd spektakli zaplanowano od 13 do 16 maja, 17 maja scena należeć będzie do uczestników konkursów recytatorskich, natomiast uroczysty finał – Gala z Melpomeną – odbędzie się 18 maja 2019 r.

Zgłoszenia grup teatralnych do FORUM „MELPOMENA 2019” należy przesyłać (pocztą tradycyjną na adres organizatora, faxem lub drogą mailową) w terminie do 30 kwietnia 2019 r. zaś do eliminacji powiatowych i gminnych konkursów recytatorskich do 6 maja br.. Wszelkie niezbędne dokumenty (regulaminy, karty zgłoszeń) znajdują się na stronie internetowej www.bibliotekajuchnowiec.pl w zakładce MELPOMENA lub pod podanym linkiem.

Patronat medialny: Wrota Podlasia

na podst. mat. od org.

facebook