Dodana: 15 grudzień 2017 20:41

Zmodyfikowana: 18 grudzień 2017 08:14

Spotkanie opłatkowe z podlaskimi przedsiębiorcami

W urokliwych wnętrzach auli Pałacu Branickich w Białymstoku odbyła się w piątek 15 grudnia wigilia członków Podlaskiego Forum Gospodarczego. Udział w niej wzięli – poza przedsiębiorcami – najważniejsi przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych z Jerzym Leszczyńskim, Marszałkiem Województwa Podlaskiego; Bohdanem Paszkowskim, Wojewodą Podlaskim i Prezydentem Białegostoku Tadeuszem Truskolaskim na czele.

Ilustracja do artykułu glowne.JPG

 

- Choć minęło już ponad dwa tysiące lat, to niemal dosłownie wyobrażamy sobie przyjście na świat Jezusa. Wspominamy to, bo to wydarzenie tak wielkie, że zmieniło porządek świata – zwrócił się do zgromadzonych ks. abp Tadeusz Wojda, metropolita białostocki. - Jezus Chrystus nie pszyszedł dlatego że chciał, ale że my, jako ludzkość, potrzebowaliśmy Jego obecności by czegoś się nauczyć. Bóg uczy nas wzajemnych relacji, poszanowania, miłości, byśmy zawsze spoglądali w przyszłosć z nową nadzieją. To funamenty na jakich budujemy nasze codzienne życie.

I zwrócił się do przedsiębiorców: - To, że dzisiaj możemy w spokoju dzielić się opłatkiem, to też wasza zasługa. To także dzięki waszej solidnej, wytężonej pracy żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce, gdzie każdy może realizować swoje cele marzenia i pragnienia. Niech zatem te święta będą świętami spotkania z Jezusem Chrystuesm, będą czasem odkywania na nowo darów które Bóg przunosi. Niech te święta będą pełne radości, Bożej miłości i dobra którego tak potrzebujemy.

Abp Jakub, ordynariusz diecezji białostocko-gdańskiej zwrócił uwagę na jedno słowo łączące świat duchowy z biznesowym. To – ekonomia.

- Chyba najlepiej wiedzą co znaczy słowo ekonomia ci, co na co dzień zajmują się biznesem. Ale to słowo jest i używane przez teologów - w sosunku do planu Bożego dotycząceo zbawienia upadłego człowieka – podkreślał abp Jakub. - Upadek człowieka spowodował, że dosięgły go wszelkie trudności, choroby i śmierć. Ale i wtedy Bóg nie pozostawia człowieka, ale czyni wszystko żeby doprowadzić go do celu do którego został stworzony i to jest nazywane ekonomią zbawienia. Bardzo ważnym elementem jest przyjście na świat Syna Bożego - Niebo schodzi do nas, Bóg schodzi do nas, by nas zaprowadzić z powrotem na niebiosa.

Marszałek Jerzy Leszczyński składając przedsiębiorcom życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia i zbliżającego się Nowego Roku podziękował też za dotychczasową wspólpracę.

-W imieniu samorzadu województwa chciałbym podziękować za wytężoną pracę, którą wkładacie w rozwój firm, ale i województwa podlaskiego – podkreślił marszałek Leszczyński. - Jako samorząd stawiamy na pierwszym miejscu wsparcie przedsiebiorców, co jest zresztą zapisane w strategii. Ale ja chciałbym podziękować za waszą współpracę w wielu przedsięwzięciach, takich jak: otwracie Roku Gospodarczego w Warszawie, Podlaska Marka Roku, Wschodni Kongres Gospodarczy, współpraca w ramach przedstawicielstwa w Brukseli, wspólny wyjazd na Expo do Kazachstanu. To pokazuje na jak wielu obszarach staramy się współpracować. Podlascy przedsiębiorcy są aktywni, ambitni i bardzo pracowici. Życzę Wam, by warunki do działalności gospdarczej były w przyszłym roku jeszcze lepsze.

(mk)

 

 

facebook