Dodana: 29 sierpień 2017 13:02

Zmodyfikowana: 29 sierpień 2017 13:02

Podlaska firma KAN inwestuje i zatrudnia w podstrefie SSSE Białystok

Rozbudowa hali produkcyjnej i magazynu, kolejne inwestycje w park maszynowy i zwiększenie zatrudnienia – białostocka spółka KAN rozszerza inwestycję w podstrefie Białystok Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Ilustracja do artykułu KAN-SSSE.5.jpg

To kolejny etap w rozwoju spółki, która sukcesywnie zwiększa  produkcję i pozyskuje nowe rynki zbytu.

- Stały rozwój i rozbudowa systemu KAN-therm, rosnąca liczba klientów oraz zamówień z całego świata stawia nas przed koniecznością zwiększenia mocy produkcyjnych  i rozbudowy  centrum logistyczno-produkcyjnego w białostockiej podstrefie – mówi Jan Kaczan, wiceprezes Grupy KAN. - To właśnie na produkcji odnotowujemy największy progres, co skutkuje rozwojem wydziałów produkcyjnych, kolejnymi inwestycjami w park maszynowy, dział konstrukcyjny, a także w laboratorium, które prowadzi badania i ciągłe prace nad udoskonaleniem systemu. 

W podstrefie Białystok SSSE KAN jest właścicielem działki o powierzchni 33 tys. m.kw. W lutym 2016 spółka oddała tam do użytku magazyn wysokiego składowania o powierzchni 7200 m.kw, a w październiku 2016 – halę produkcyjną wielkości 4500 m. kw. W tym roku ruszyły prace nad rozbudową hali produkcyjnej o kolejne 2200 m.kw oraz budynku magazynu - o 3500 m.kw. Jeszcze pod koniec tego roku rozpocznie się też rozbudowa budynku administracyjno-biurowego przy ul. Karpińskiego.

Spółka inwestuje również w park maszynowy – w tym roku w nowym obiekcie ruszyły nowoczesne linie produkcyjne do produkcji różnego rodzaju rur z tworzyw sztucznych, zakupiono również kolejne wtryskarki do produkcji elementów systemów instalacyjnych.

Na pierwsze półrocze 2018 roku planowany jest zakup kolejnej linii technologicznej - do produkcji rury wielowarstwowej z wkładką aluminiową  oraz czterech wtryskarek, do produkcji kształtek tworzywowych. 

Inwestycje w rozbudowę i park maszynowy wiążą się ze wzrostem zatrudnienia  - szansę na pracę w centrum logistyczno-produkcyjnym KAN w podstrefie będzie miało kilkunastu operatów wytłaczarek i wtryskarek, a także kilkanaście osób przy obsłudze logistycznej i magazynowej. Obecnie w obiekcie przy ul. Karpińskiego na produkcji pracuje ok. 130 osób.

Inwestycja Kan ma wpłynąć na dalszą poprawę jakości obsługi klienta, umocnić potencjał spółki i jej konkurencyjność zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym.

KAN jest branżowym liderem w produkcji kompleksowych rozwiązań systemowych KAN-therm, przeznaczonych do budowy instalacji wody i centralnego ogrzewania.Siedziba spółki mieści się w Kleosinie k. Białegostoku, gdzie prócz nowoczesnego biurowca o pow. 1500 m.kw, funkcjonuje też główna hala produkcyjna. W Polsce grupa działa za pośrednictwem pięciu biur techniczno-handlowych  (w Warszawie, Tychach, Gdańsku, Poznaniu i w Kielcach); zagraniczne przyczółki to pięć oddziałów– w Niemczech, Rosji, Białorusi, Ukrainie i na Węgrzech. Grupa KAN zatrudnia blisko 700 osób, z czego ponad 120 za granicą.  Produkty ze znakiem KAN-therm znane są nie tylko w kraju; eksport trafia do 56 krajów, a sieć dystrybucji obejmuje swym zasięgiem Europę, znaczną część Azji, sięga również Afryki.

 

facebook