Dodana: 15 kwiecień 2018 08:42

Zmodyfikowana: 15 kwiecień 2018 08:42

Nowa fabryka i nowe miejsca pracy w Zabłudowie

Potentat w produkcji maszyn rolniczych firma SaMASZ otworzył nową fabrykę w Zabłudowie. Całkowita wartość inwestycji to blisko 100 mln zł. Docelowo fabryka ma zatrudniać około 1400 osób. Oficjalne otwarcie zakładu odbyło się w piątek, 13 kwietnia br.

Ilustracja do artykułu SaMASZ (5).jpeg

Udział w uroczystościach wzięli m.in. przedstawiciele Firmy, przedsiębiorcy, kontrahenci, pracownicy, a także  przedstawiciele duchowieństwa, władz lokalnych i wojewódzkich. Samorząd województwa podlaskiego reprezentowali marszałek Jerzy Leszczyński, członek zarządu Stefan Krajewski i radny wojewódzki Mikołaj Janowski.

Jerzy Leszczyński podkreślał ogromną rolę SaMASZ-u  w promocji i rozwoju gospodarczym regionu.
- Jesteście perłą na gospodarczej mapie województwa – mówił marszałek - Stanowicie znakomitą promocję, dajecie wspaniały przykład dobrej współpracy pomiędzy biznesem i samorządem. W imieniu całego Zarządu dziękuję Wam za to.
Przypomnijmy, że uruchomienie fabryki SaMASZ w Zabłudowie jest jednym z nominowanych w tegorocznej edycji Nagrody Podlaska Marka Roku (kat. Inwestycje). Choć oficjalnie  laureatów  Nagrody poznamy 24 kwietnia, to już dziś, przy okazji uroczystości otwarcia fabryki marszałek Jerzy Leszczyński uchylił rąbka tajemnicy co do jednego zwycięzcy.
- Państwo jeszcze tego nie wiecie, bo wyniki konkursu Nagroda Podlaska Marka będą prezentowane podczas Gali. Ale już dziś mogę powiedzieć, że jesteście Podlaska Marką Roku 2017.

Powierzchnia całej inwestycji to ponad 13 ha. Hale produkcyjne wraz z biurowcem zajmują około 4 ha. Oprócz fabryki na terenie kompleksu wybudowany został nowoczesny Ośrodek Badawczo Rozwojowy. 
Budowa trwała około szesnastu miesięcy.
Jak podkreślał podczas uroczystości otwarcia właściciel i prezes SaMasz-u Antoni Stolarski jeszcze dwadzieścia miesięcy temu, na terenie gdzie dziś stoi fabryka były puste pola.

Nowa fabryka to nie tylko większa przestrzeń, to również nowoczesne technologie. Pierwszym sztandarowym procesem, jaki został uruchomiony wraz z otwarciem nowej fabryki to w pełni zautomatyzowana linia malarska z chemicznym przygotowaniem powierzchni - fosforanowanie cynkowe, malowaniem kataforetycznym - KTL oraz automatyczną proszkową kabiną malarską. Kolejnymi inwestycjami w nowej fabryce będą zautomatyzowane magazyny blach, połączone bezpośrednio z laserami oraz automatyczne magazyny prętów i profili. W części biurowej rozpoczął się montaż mebli

Działający od 1984 r. SaMASZ to światowy lider w produkcji i sprzedaży wysokiej jakości maszyn rolniczych oraz komunalnych. Posiada bardzo rozbudowana sieć dilerską -ponad 50 firm na terenie Polski oraz 70 firm za granicą. Ma dwie zagraniczne spółki - SaMASZ Rosja i SaMASZ North America LCC.

Firma zajmuje się produkcją innowacyjnych maszyn zielonkowych (kosiarki, przetrząsacze i zgrabiarki, wozy paszowe) i komunalnych (ramiona wysięgnikowe, kosiarki bijakowe, pługi odśnieżne, posypywarki, zamiatarki).

 

oprac.ak

facebook