Dodana: 12 kwiecień 2018 14:59

Zmodyfikowana: 12 kwiecień 2018 15:05

FORTE ma już własną fabrykę płyt wiórowych

To jedna z najbardziej imponujących inwestycji w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej – 12 kwietnia w Dubowie Pierwszym odbyło się oficjalne otwarcie fabryki płyt wiórowych Tanne – spółki należącej do producenta mebli Grupy Forte. Koszt inwestycji to ponad 500 mln zł Zatrudnienie w fabryce płyt znajdzie blisko 150 osób.

Ilustracja do artykułu Forte (11).jpeg

W uroczystym otwarciu fabryki udział wzięli m.in. przedstawiciele Zarządu Spółki Forte z prezesem Maciejem Formanowiczem na czele, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz, pracownicy firmy,  parlamentarzyści i samorządowcy.
Zarząd Województwa Podlaskiego reprezentowali marszałek Jerzy Leszczyński i wicemarszałek Anna Naszkiewicz.

-  Dla naszego regionu, zarówno ta inwestycja jak i wszystkie działające tu fabryki Forte to synonim rozwoju gospodarczego. Dzięki Waszej działalności rozwija się tu biznes, powstają nowe miejsca pracy. Stawiacie na innowacyjność i nowoczesne technologie przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska naturalnego. – mówił Jerzy Leszczyński – Sukcesy biznesowe Forte  to również magnes dla potencjalnych inwestorów, dzięki temu jesteście wspaniałym gospodarczym ambasadorem Podlaskiego.

Powstała fabryka płyt wiórowych ma w pełni zaspokoić potrzeby własne producenta. Jak podkreślał Dyrektor Forte Jakub Kaczorowski – spełniło się jedno z największych marzeń Zarządu firmy – marzenie o własnej produkcji płyt wiórowych.
Rocznie ma tu być produkowane ponad 500 tys. m3 płyty.
Prezes Zarządu Forte Maciej Formanowicz zaznaczył, że uruchomienie fabryki płyt jest bardzo znaczącym etapem w budowie całego kompleksu produkcyjnego w Dubowie Pierwszym. Przypomniał, że do 2020 r. ma tu również powstać kolejna, piąta już fabryka mebli Forte.

Powstający w podstrefie  SSSE zakład do 2019 roku zatrudni ok 1000 osób.
Całość inwestycji tzn. budowa magazynu, fabryki płyt wiórowych oraz fabryki mebli kosztować będzie ok 700 mln zł.

 

 

ak

 

facebook