Dodana: 19 wrzesień 2017 08:26

Zmodyfikowana: 19 wrzesień 2017 08:26

Walka o resztówkę. Prezydent Truskolaski szuka pomocy u premier Szydło

Około 28 milionów złotych – o taką kwotę dla budżetu miasta walczy prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. W liście skierowanym do premier Beaty Szydło apeluje o wykupienie przez spółkę Enea Wytwarzanie tzw. „resztówki”.

Ilustracja do artykułu 0x0.jpg

Spółka, której większościowym udziałowcem jest Skarb Państwa, zobowiązała się w maju 2014 roku do kupna 85 proc. udziałów w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Białymstoku. Elementem umowy było zobowiązanie do odkupienia w późniejszym, określonym umową, terminie udziałów pozostających własnością miasta i nie wykupionych przez uprawnionych do tego pracowników. Do tej pory Enea Wytwarzanie nie wywiązała się z tego zobowiązania.

 

W liście czytamy m.in. „Zwracam się do Pani Premier z prośbą o podjęcie działań, które doprowadzą do wywiązania się przez podmiot z większościowym udziałem Skarbu Państwa z umowy zawartej z władzami Miasta Białegostoku. Jednocześnie pragnę zwrócić uwagę na fakt, że mowa tu o środkach, należących faktycznie do mieszkańców Białegostoku, które to środki przeznaczone zostaną na inwestycje prorozwojowe. Sprawa ta ma zatem ogromne znaczenie dla przyszłości dynamicznie rozwijającego się, największego miasta północno-wschodniej Polski"

 

 

facebook