Dodana: 21 grudzień 2017 14:31

Zmodyfikowana: 21 grudzień 2017 14:31

Uroczysta wieczerza wigilijna w Domu Dziecka w Zambrowie

Jasełka, życzenia świąteczne, łamanie się opłatkiem i wspólna wieczerza wigilijna. Tak wyglądało przedświąteczne spotkanie w zambrowskim domu dziecka.

Ilustracja do artykułu obrazekduzy (11).jpg

W uroczystości udział wziął Stefan Krajewski, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego, który z tej okazji złożył życzenia spokojnych świąt i spełnienia marzeń. 

- Z całego serca dziękuję naszym artystom, że przypomnieli, co tak naprawdę jest istotą tego Bożego Narodzenia i co tak naprawdę jest ważne podczas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Podczas tego programu padło takie stwierdzenie, że trzeba pójść do spowiedzi, że trzeba pojednać się z Panem Bogiem i z drugim człowiekiem, bo to właśnie jest istota świąt Bożego Narodzenia. Papież Benedykt XVI kiedyś tak bardzo ostrzegał nas wszystkich, abyśmy uważali żeby dzieciątko Jezus nie zastało nas świętujących bez Niego - mówił Biskup Pomocniczy Diecezji Łomżyńskiej ks. Tadeusz Bronakowski.

Dzieci i młodzież z Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w jasełkach zaprezentowali historię rodziny, która podczas wieczerzy wigilijnej oczekiwała na przybycie specjalnego gościa – Jezusa Chrystusa. Niestety gospodarze nie rozpoznali postaci Syna Bożego w osobach potrzebujących, które chciały dosiąść się do stołu przy pozostawionym pustym miejscu. 

W Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Zambrowie jak co roku, przed świętami Bożego Narodzenia, odbyła się bardzo uroczysta wieczerza wigilijna z udziałem całej społeczności  i wielu gości. W tym roku do podopiecznych domu dziecka przyszli: ks. biskup Tadeusz Bronakowski, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski, lokalne władze samorządowe, księża z parafii pod wezwaniem św. Józefa Rzemieślnika w Zambrowie, sponsorzy, darczyńcy i przyjaciele, którzy wspomagają zespół placówek od kilku lat.

Za: zambrow.org

http://www.zambrow.org/aktualnosci/strona.php?strona=artykuly_pokaz&id=24255

facebook