Dodana: 18 luty 2018 09:50

Zmodyfikowana: 18 luty 2018 09:50

Test Wiedzy o Historii Białegostoku po raz trzeci

W najbliższa niedzielę, 18 lutego odbędzie się trzecia edycja Testu Wiedzy o Historii Białegostoku. W tym roku główne zagadnienia to setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 50-lecie Muzeum Wojska w Białymstoku. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne, zapisy jeszcze trwają.

Ilustracja do artykułu 0x0.jpg

To już dziś! O godz. 17.00 w przeddzień 99. rocznicy wyzwolenia naszego miasta białostoczanie po raz trzeci będą mogli zmierzyć się z historią Białegostoku. Quiz wiedzy zostanie zorganizowany w kinie Forum przy ul. Legionowej. 

Test będzie składał się z 40 pytań o charakterze zamkniętym, o zróżnicowanym stopniu trudności. Zgłoszenia od uczestników przyjmowane są do 16 lutego (decyduje data wpływu dokumentu). Uzupełnione dokumenty można dostarczyć osobiście, drogą pocztową (Muzeum Wojska w Białymstoku, ul. J. Kilińskiego 7, 15-089 Białystok) lub elektronicznie – test@mwb.com.pl .

 

Udział w teście może wziąć każdy, za wyjątkiem osób zawodowo zajmujących się historią lokalną (np. przewodników, nauczycieli, pracowników instytucji naukowych i kulturalnych). Wiek nie gra roli – w szranki mogą stanąć również osoby niepełnoletnie pod warunkiem, że przedstawią zgodę opiekunów.

 

 

 

W związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 50-leciem Muzeum Wojska w Białymstoku tegoroczny konkurs zostanie w części poświęcony tym zagadnieniom. Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne: 3 tys. zł za pierwsze miejsce, 2 tys. zł za drugie i 1 tys. zł – trzecie. Dodatkowo wśród uczestników zostaną rozlosowane trzy nagrody rzeczowe. Nad przebiegiem konkursu będzie czuwać jury: prof. Adam Dobroński, dr Jerzy Milewski, Jolanta Szczygieł-Rogowska i Andrzej Lechowski.

 

 

Organizatorem testu jest Muzeum Wojska w Białymstoku, współorganizatorami – Białostocki Ośrodek Kultury oraz Polska Press. Szczegółowe informacje o teście są dostępne na stronie muzeum: www.mwb.com.pl.

facebook