Dodana: 6 listopad 2017 11:47

Zmodyfikowana: 6 listopad 2017 11:53

Schronisko dla Zwierząt w Białymstoku rusza z kolejnym naborem na wolontariuszy i wolontariuszki

Wolontariuszem może zostać każda osoba, która ukończyła 16 lat (za zgodą rodzica) lub osoba pełnoletnia, której dobro czworonogów leży na sercu. Informacji o pracy wolontariusza i naborze udziela koordynatorka Justyna Januszyk - tel. 505806413. Zgłaszać się można do końca roku.

Ilustracja do artykułu wolontariat.jpg

Obecnie w wolontariacie działa ok. 60 osób. To zarówno uczniowie, studenci, osoby pracujące, ale też seniorzy, którzy regularnie odwiedzają swoich czterołapych podopiecznych. Każda z tych osób postanowiła część swojego życia, wolnego czasu i serca oddać psim sierotom z naszego schroniska.

- Wolontariat to udzielanie pomocy potrzebującym. My, wolontariusze Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku, niesiemy pomoc psom. Szukamy im nowych domów, pomagamy się pozbierać po utracie właściciela. Socjalizujemy, uczymy prawidłowych zachowań, dbamy o wygląd. Bo psy tak jak ludzie: przeżywają, boją się, potrzebują opieki. Dzięki nam, wolontariuszom, wiele z nich znajdzie nowy dom, w którym ktoś pokocha psa na nowo - przekonuje koordynatorka schroniskowego wolontariatu Justyna Januszyk.
- Wolontariat daje wiele satysfakcji. Zarówno wtedy, gdy nasz pies robi postępy - otwiera się na ludzi, miejsca i uczy się nowych rzeczy, ale i wtedy, kiedy dzięki nam staje się piękniejszy. Najważniejszym momentem w życiu wolontariusza, to moment, gdy dostajemy informacje z nowego domu, że nasz podopieczny jest szczęśliwy w nowej rodzinie. Dla tych chwil warto być wolontariuszem. - dodaje

Formularz zgłoszeniowy należy pobrać ze strony internetowej schroniska: www.schronisko.bialystok.pl   w zakładce "Wolontariat". Uzupełniony formularz należy przynieść do schroniska lub przesłać na maila: wolontariat@schronisko.bialystok.pl  

Zgłaszać się można do końca roku.

FB: http://bit.ly/2hw913s 

 

 

 

źródło: Schronisko dla Zwierząt w Białymstoku

facebook