Dodana: 17 grudzień 2017 13:01

Zmodyfikowana: 17 grudzień 2017 13:01

„Nakarmić serce drugiego człowieka” - Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie DROGA zaprasza w niedzielę na miejską Wigilię

To już w tę niedzielę 17 grudnia. Miejską Wigilię – podobnie jak w latach ubiegłych – przygotowuje Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie DROGA wspólnie z prezydentem Białegostoku. Jak podkreśla inicjator Wigilii miejskiej, założyciel stowarzyszenia "Droga" Ks. Edward Konkol, to spotkanie wigilijne, nie jest przygotowywane dla ludzi ubogich, a dla wszystkich mieszkańców Białegostoku

Ilustracja do artykułu 0x0 (2).jpg

- To jest święty obowiązek, żeby temu człowiekowi odrzuconemu, śmierdzącemu, niechcianemu, potępianemu cały czas, podać dłoń, powiedzieć dobre słowo, spojrzeć w oczy. Nakarmić jego serce – mówił podczas spotkania z dziennikarzami Ks. Edward Konkol.  - Ludzie najubożsi są ograbieni z wszelkiej życzliwości, a wręcz  są skarżeni, potępiani, poniżani, odpychani, wyganiani gdzieś z klatek schodowych, z innych miejsc. Są wręcz przeklinani przez ten świat. Od dzieciństwa.

Ekumeniczna Wigilia Miejska odbędzie się w Białymstoku w najbliższą niedzielę, 17 grudnia o godzinie 14.00, na Rynku Kościuszki.

Na wszystkich uczestników uroczystości będą czekać wigilijne potrawy, w których przygotowanie zaangażowali się także białostoccy przedsiębiorcy, restauratorzy, darczyńcy. Najbardziej potrzebujący będą mogli zabrać jedzenie do domu.

Nie zabraknie też oprawy muzycznej. Na Rynku Kościuszki zabrzmią świąteczne kolędy. Każdego roku w tym spotkaniu biorą udział setki białostoczan. Organizatorzy liczą, że w tym roku będzie tak samo.

Organizowana od lat Miejska wigilia ma  charakter ekumeniczny – w mieście i w całym regionie jest wielu wyznawców prawosławia, którzy święta Bożego Narodzenia obchodzą według kalendarza juliańskiego czyli dwa tygodnie później. Dlatego, podczas miejskiej Wigilii obecni będą nie tylko włodarze miasta, ale także duchowni obu wyznań.

Serdecznie zapraszam naszych mieszkańców na tę uroczystość – mówi Tadeusz Truskolaski. – To jedna z takich chwil, kiedy dobrze być razem, poczuć klimat nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

facebook