Dodana: 29 maj 2018 11:37

Zmodyfikowana: 29 maj 2018 11:39

Gwiazdy tegorocznych Dni Białegostoku – Górniak, Hyży i Turnau

W tym roku Dni Miasta Białegostoku uświetni koncert Edyty Górniak i Grzegorza Hyżego. W Ogrodzie Branickich odbędzie się miejska potańcówka, a w kinie Forum – w trakcie uroczystości wręczenia nagrody artystycznej – wystąpi Grzegorz Turnau z zespołem. Będziemy świętować od 22 do 24 czerwca.

Ilustracja do artykułu 0x0 (2).jpg

W sobotę (23 czerwca) na Rynku Kościuszki odbędzie się koncert dla mieszkańców. Wystąpią Edyta Górniak i Grzegorz Hyży. Natomiast w niedzielę (24 czerwca) Miasto zaprasza na potańcówkę do Ogrodu Branickich, podczas której zagra zespół Live Orkiestra. Również tego dnia w sali kina Forum zostanie wręczona Nagroda Artystyczna Prezydenta Miasta Białegostoku, a następnie odbędzie się koncert Grzegorza Turnaua z zespołem.   

 

– Czerwcowy weekend, w którym będziemy świętować Dni Białegostoku, staraliśmy się przygotować tak, aby był atrakcyjny dla naszych mieszkańców, zarówno dla dorosłych, jak i dzieci – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Zapraszam białostoczan do udziału w specjalnie organizowanych wydarzeniach. Program jest tak różnorodny, że każdy wybierze coś dla siebie.

 

W czasie święta miasta odbędzie się wiele wydarzeń kulturalnych, koncertów i wystaw. Tradycyjnie już na Rynku Kościuszki zostanie zorganizowany Jarmark Świętojański (24 czerwca). Przez cały weekend będzie trwał festiwal „Barokowe Ogrody Sztuki”. Na dojlidzkiej plaży odbędzie się festyn rodzinny „Bezpieczne wakacje”. Jubileusz 65-lecia będzie obchodził Białostocki Teatr Lalek.

 

W organizację święta Białegostoku włączyły się m.in. instytucje kultury i sportu: Białostocki Ośrodek Kultury, Muzeum Wojska, Dom Kultury „Śródmieście”, Galeria Arsenał, Białostocki Teatr Lalek oraz Archiwum Państwowe.

 

źródło: UM Białystok

facebook