Dodana: 25 czerwiec 2018 09:55

Zmodyfikowana: 25 czerwiec 2018 09:55

Dni Białegostoku. Edyta Górniak zaśpiewała na Rynku Kościuszki

Koncert na Rynku Kościuszki w ramach Dni Białegostoku (22-24 czerwca) to zazwyczaj główna impreza podczas świętowania dni miasta. W tym roku organizatorzy zaprosili Edytę Górniak i Grzegorza Hyżego. Koncert odbył się w sobotę, 23 czerwca, najpierw wystąpił Grzegorz Hyży, a po nim oczekiwana Edyta Górniak i mimo deszczowej aury na koncert przybyło wielu białostoczan.

Ilustracja do artykułu koncert na Dni Białegostoku (13).jpg

Edyta Górniak,jedna z najbardziej znanych polskich wokalistek, zgromadziła na Rynku Kościuszki tłumy białostoczan, mimo że pogoda nie zachęcała do koncertów plenerowych. Ci, którzy jednak przyszli mogli posłuchać jej najbardziej znanych utworów. Wcześniej wystąpił Grzegorz Hyży, polski piosenkarz i autor tekstów, finanlista trzeciej edycji programu X Factor.

W niedzielę (24 czerwca) Miasto zaprasza na potańcówkę do Ogrodu Branickich, podczas której zagra zespół Live Orkiestra. Również tego dnia w sali kina Forum zostanie wręczona Nagroda Artystyczna Prezydenta Miasta Białegostoku, a następnie odbędzie się koncert Grzegorza Turnaua z zespołem.   

 – Czerwcowy weekend, w którym będziemy świętować Dni Białegostoku, staraliśmy się przygotować tak, aby był atrakcyjny dla naszych mieszkańców, zarówno dla dorosłych, jak i dzieci – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Zapraszam białostoczan do udziału w specjalnie organizowanych wydarzeniach. Program jest tak różnorodny, że każdy wybierze coś dla siebie.

W czasie święta miasta odbędzie się wiele wydarzeń kulturalnych, koncertów i wystaw. Tradycyjnie już na Rynku Kościuszki zostanie zorganizowany Jarmark Świętojański (24 czerwca). Przez cały weekend będzie trwał festiwal „Barokowe Ogrody Sztuki”. Na dojlidzkiej plaży odbędzie się festyn rodzinny „Bezpieczne wakacje”. Jubileusz 65-lecia obchodzi Białostocki Teatr Lalek.

W organizację święta Białegostoku włączyły się m.in. instytucje kultury i sportu: Białostocki Ośrodek Kultury, Muzeum Wojska, Dom Kultury „Śródmieście”, Galeria Arsenał, Białostocki Teatr Lalek oraz Archiwum Państwowe.

Fot. Dawid Gromadzki UM Białystok

 źródło: UM Białystok, oprac. at

facebook