Dodana: 6 czerwiec 2018 08:34

Zmodyfikowana: 6 czerwiec 2018 08:34

Białystok wśród najczystszych miast Europy

Z ankiet przeprowadzonych na zlecenie Eurostatu wynika, że Białystok znajduje się w pierwszej dziesiątce najczystszych miast europejskich. Co trzy lata badana jest satysfakcja mieszkańców z czystości miast. W międzynarodowym zestawieniu znalazły się cztery miasta z Polski: Warszawa, Kraków, Gdańsk i Białystok.

Ilustracja do artykułu 0x0 (2).jpg

Miejsce w ścisłej czołówce najczystszych miast zapewniła pozytywna opinia zdecydowanej większości ankietowanych. Aż 91% osób jest usatysfakcjonowanych z powodu czystości w Białymstoku. Z takim wynikiem nasze miasto znalazło się na siódmym miejscu w klasyfikacji.

Na szczycie listy są dwa łotewskie miasta: Windawa i Wolmar z ponad 96% poparciem ankietowanych. Trzecia lokata należy do hiszpańskiego Oviedo (95% zadowolonych ankietowanych), czwarta – do Luksemburga, kolejne – do niemieckiego Munster i szwajcarskiego Zurichu. Właśnie za nimi, jeszcze w pierwszej dziesiątce, jest Białystok.

– Dużą wagę przykładamy do utrzymania czystości w naszym mieście. Wyniki ankiety Eurostatu potwierdzają, że nasze wysiłki przynoszą efekty, które są zauważane i doceniane przez mieszkańców – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

W rankingu Eurostatu 53. miejsce zajmuje Gdańsk, 67. – Warszawa. Najsłabiej w zestawieniu wypadł Kraków, który znalazł się na 69. miejscu. Wśród 109 europejskich miast ujętych w rankingu na końcu listy są te z Włoch, Francji i Słowacji.

za: UM Białystok

facebook