Dodana: 1 czerwiec 2018 08:40

Zmodyfikowana: 1 czerwiec 2018 08:40

Białystok. Rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli i szkół podstawowych

W piątek (1 czerwca) rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Na dzieci w białostockich placówkach czeka prawie 480 wolnych miejsc.

Ilustracja do artykułu 0x0 (4).jpg

Miasto Białystok w czerwcowej rekrutacji przygotowało 272 miejsca w przedszkolach publicznych i 192 – w oddziałach przedszkolnych. Osiem miejsc pozostało w placówkach niepublicznych wyłonionych w otwartym konkursie ofert. W sumie na przedszkolaków czeka więc 477 wolnych miejsc.

– Rekrutacja uzupełniająca będzie odbywała się na takich samych zasadach jak ta podstawowa, przeprowadzona w marcu – mówi zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Rodzice na złożenie wniosków będą mieli czas między 1 a 6 czerwca. Następnie zgłoszenia zostaną zweryfikowane przez komisję rekrutacyjną.

Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostaną ogłoszone 21 czerwca o godz. 15.00. Potem rodzice będą mieli czas na potwierdzenie woli zapisu dziecka do placówki. Ostateczne wyniki rekrutacji zostaną podane 25 czerwca.

Warto pamiętać, że rekrutacją objęte są dzieci z roczników 2012-2015 mieszkające w Białymstoku. Dzieci 2,5-letnie oraz mieszkające poza naszym miastem będą przyjmowane do placówek na wolne miejsca po 31 sierpnia.

Na rok szkolny 2018/19 w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych przygotowano ponad 10 tys. miejsc. W rekrutacji podstawowej przyjęto 6 915 dzieci kontynuujących wychowanie przedszkolne i 2 785 nowych kandydatów. Pozostałe wolne miejsca zostaną udostępnione w rekrutacji czerwcowej. Ona także będzie odbywała się z wykorzystaniem systemu elektronicznego (naborp-kandydat.vulcan.net.pl).

Lista placówek z wolnymi miejscami znajduje się w zakładce Edukacja.

facebook