Dodana: 14 grudzień 2017 13:30

Zmodyfikowana: 14 grudzień 2017 13:30

Nowe stacje BiKeR. Ostatnie godziny głosowania

To ostatni dzwonek by wybrać dwie nowe stacje dla rowerów miejskich. W czwartek (14.12) o północy kończy się głosowanie

Ilustracja do artykułu 0307net 003.jpg

Czwarty sezon BiKeRa, który przyniósł rekordowe wyniki, już za nami, ale Miasto przygotowuje się do kolejnego. W przyszłym sezonie pojawią się w Białymstoku nowe stacje. Mieszkańcy mają jeszcze tydzień, by zdecydować, gdzie będą usytuowane. Dotychczas w głosowaniu wzięło udział ponad 3 tys. 400 osób.

Wiosną 2018 r. w Białymstoku przybędą dwie nowe stacje rowerowe BiKeR. Taką możliwość stwarza umowa z operatorem sieci BiKeR – firmą Nextbike – zawarta na lata 2017-2019. Zostaną one usytuowane w miejscach, które mieszkańcy w głosowaniu wybiorą spośród następujących lokalizacji, również wskazanych wcześniej przez białostoczan:

  1. ul. Bolesława Chrobrego
  2. ul. gen. J. Bema
  3. ul. gen. J. Hallera/Dziesięciny
  4. Al. Konstytucji 3 Maja/ul. Studzienna
  5. Zawady/ul. Polna
  6. ul. 42 Pułku Piechoty/Zacisze Dolistówki.

Głosować można TUTAJ do północy 14 grudnia. Każdy głosujący może wskazać jedną lokalizację. Dotychczas swój wybór wskazały 3 tys. 403 osoby.

 Zależy nam na tym, aby nowe stacje pojawiały się tam, gdzie mieszkańcy naprawdę ich potrzebują i będą z nich korzystać jak najczęściej – zapewnił Adam Poliński, zastępca prezydenta Białegostoku. – Zwłaszcza że z każdym rokiem przybywa amatorów miejskiego roweru, co bardzo nas cieszy.

W minionym sezonie w systemie BiKeR zarejestrowało się ponad 11 tys. nowych użytkowników, a ich łączna liczba zbliżyła się do 60 tys. Od kwietnia 2018 r. sieć BiKeR czekają kolejne zmiany. Oprócz uruchomienia dwóch kolejnych stacji, których lokalizację wybiorą mieszkańcy, system zostanie rozbudowany o 5 stacji i 50 rowerów sponsorskich.

za: UM Białystok

facebook